Slavný traktorář Deere přibírá další byznys, investicí za 120 miliard vstoupí do stavby silnic | E15.cz

Vše o netradičních investicích

Vše o netradičních investicích Vstoupit do speciálu

Slavný traktorář Deere přibírá další byznys, investicí za 120 miliard vstoupí do stavby silnic

Slavný traktorář Deere přibírá další byznys, investicí za 120 miliard vstoupí do stavby silnic
John Deere
• 
ZDROJ: profimedia

ČTK

Americký výrobce zemědělských a stavebních strojů Deere & Co. koupí za 4,6 miliardy eur (121,4 miliardy korun) německou firmu Wirtgen Group, která je největším světovým výrobcem zařízení pro stavbu silnic.

Americká společnost v prohlášení uvedla, že výrobky obou firem se vzájemně nepřekrývají, a Deere tak výrazně rozšíří svou nabídku strojů pro stavebnictví. Dohoda by měla být dokončena do ledna příštího roku. Musejí ji ještě schválit antimonopolní úřady. Nabídnutá cena je včetně dluhu, napsala agentura Reuters.

Výdaje za výstavbu silnic a dopravní projekty rostou mnohem rychleji než výdaje v celém stavebním průmyslu a toto odvětví má také tendenci být méně cyklické. Podle listu Financial Times existuje také jakési globální podvědomí, že zlepšení infrastruktury musí být prioritou a opravy silnic a dálnic se řadí mezi nejdůležitější projekty.

Zetor nevyrábí jen traktory. Se svým „Vlčákem“ chce uspět i mezi armádní technikou

Firmě Deere se v poslední době daří. Společnost výrazně zvýšila svůj výhled celoročních tržeb a zisku díky oživení poptávky po zemědělských strojích a růstu prodeje zařízení pro stavebnictví a lesní průmysl a její akcie nedávno stouply až na rekordních 123,59 dolaru (přes 2900 korun).

Tržby Wirtgen loni činily 2,6 miliardy eur. Nabídka jejich produktů pokrývá veškeré práce při stavbě silnic, včetně frézování, zpracování, míchání, dláždění, zpevňování či obnovu silnic. Vlastní pět značek - Wirtgen, Vögele, Hamm, Kleemann, Benninghoven a Ciber. Firma má kolem 8000 zaměstnanců a své produkty prodává ve více než 100 zemích prostřednictvím rozsáhlé sítě vlastních a nezávislých prodejců.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!