Tajfun na Filipínách zabil nejméně 38 lidí, nyní míří na Čínu | E15.cz

Tajfun na Filipínách zabil nejméně 38 lidí, nyní míří na Čínu

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Na Filipínách začali s odklízením trosek, opravami elektrického vedení a rekonstrukcí domů po tajfunu, který se nad souostroví státu přehnal z úterý na středu a zabil nejméně 38 lidí. Dalších osm lidí se pohřešuje.

Tajfun Rammasun, který byl letos zatím nejsilnější bouří, jaká Filipíny zasáhla, míří k Číně - ta už se na jeho příchod připravuje. Její jižní pobřeží by měl tajfun zasáhnout s větrem dosahujícím rychlosti kolem 150 kilometrů v hodině.

Na Filipínách tajfun zasáhl hlavní ostrov Luzon. Úřady a školy, stejně jako finanční trhy v Manile zůstaly ve středu uzavřené. Bouře strhávala elektrické vedení a lámala stromy. Zničila asi 7000 domů a dalších 19 tisíc poškodila. Do evakuačních středisek se uchýlilo více než 530 tisíc lidí.

Škody na zemědělských plodinách, převážně rýži a kukuřici, byly zatím odhadnuty na asi 15 milionů dolarů (přes 300 milionů korun).

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.