Thajský korunní princ se rozvedl. Jeho žena "rezignovala" | E15.cz

Thajský korunní princ se rozvedl. Jeho žena "rezignovala"

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Manželka thajského korunního prince, jejíchž sedm příbuzných bylo zatčeno pro podezření z korupce, se vzdala svého královského titulu. Princ Vatčirálongkón a jeho žena Šrírasmí se tak technicky rozvedli. S odvoláním na královský palác o tom informovala agentura AFP.

Palác v prohlášení uvedl, že král Pchúmipchon Adundét přijal písemnou žádost princezny Šrírasmí. „Princezna Šrírasmí, manželka korunního prince Vatčirálongkón… napsala, že s úctou rezignuje na své postavení v královské rodině, a její veličenstvo král jí vyhověl,“ konstatuje se v komuniké.

Šrírasmí byla třetí ženou korunního prince. Svatba se konala v roce 2001 a manželé mají spolu devítiletého syna. Podle zpravodajského serveru BBC News se ale již nějakou dobu vědělo, že manželé žijí v odloučení, ačkoli spolu dál navštěvovali oficiální akce.

Princeznin strýc, policejní generál, byl zatčen s obviněním, že shromáždil obrovské množství peněz prostřednictvím pašování a vydírání v sázkařském prostředí. Také čtyři princeznini sourozenci a dva další příbuzní byli zadrženi.

Princ Vatčirálongkón by měl nahradit svého 87letého nemocného otce, krále Pchúmipchona Adundéta a Šrírasmí se měla stát královnou. Stávající král Pchúmipchon Adundét je nejdéle vládnoucím monarchou světa a v Thajsku je to velmi uctívaná a sjednocující postava. Na trůnu setrvává od roku 1946.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video