Ukrajina je největším příjemcem obchodních úvěrů EBRD | E15.cz

Ukrajina je největším příjemcem obchodních úvěrů EBRD

Ukrajina je největším příjemcem obchodních úvěrů EBRD
Poslanci ukrajinského parlamentu
• 
ZDROJ: čtk

ČTK

Ukrajina se v letošním roce stane největším příjemcem obchodních úvěrů od Evropské banky pro obnovu a rozvoj (EBRD). EBRD nyní pracuje na zvýšení počtu bank, s nimiž v zemi na podpoře zahraniční obchodní výměny Ukrajiny spolupracuje, a chce rozšířit i záběr odvětví, která podporuje. Uvedl to šéf programu EBRD na podporu obchodu Rudolf Putz. Posílením obchodních úvěrů chce EBRD Ukrajině pomoci v překonání nynějšího krizového období.

EBRD nyní spolupracuje na Ukrajině ve financování obchodu s osmi bankami, které svým klientům zprostředkovávají finance potřebné k dovozu a vývozu. Program obchodního financování EBRD podpořil dosud na Ukrajině transakce v hodnotě 1,5 miliardy eur, tedy zhruba 41 miliard korun a v letošním roce byly vyřízeny smlouvy v částce přes 175 milionů eur.

“Pracujeme na zvýšení počtu bank, s nimiž zde spolupracujeme, a domníváme se, že Ukrajina se tento rok stane co do objemu transakcí největší zemí v programu financování obchodu,“ uvedl Putz ve sdělení EBRD. Dodal, že jeho instituce chce rozšířit záběr například na financování dovozu energeticky efektivních zařízení, jako jsou úsporné traktory nebo zařízení pro výrobu energie z obnovitelných zdrojů.

EBRD bude letos na Ukrajině investovat zhruba jednu miliardu eur, řekl na dnešní konferenci v Kyjevě nový ředitel EBRD pro Ukrajinu, Moldavsko, Bělorusko a Kavkaz Francis Malige. EBRD dosud v zemi investovala 9,5 miliardy eur a na Ukrajině má nyní své druhé největší investiční portfolio.

Autor: ČTK
 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!