V Londýně najelo auto do lidí, šlo o dopravní nehodu | E15.cz

Vše o designu

Vše o designu Vstoupit do speciálu

V Londýně najelo auto do lidí, šlo o dopravní nehodu

ČTK

V centru Londýna u Přírodopisného muzea vjelo auto na chodník a zranilo 11 lidí. Počáteční nejistotu a obavy, že šlo o další teroristický útok spáchaný letos v britské metropoli, policie uklidnila sdělením, že událost vyšetřuje jako dopravní nehodu. Jednu osobu přitom zadržela.

Incident se odehrál ve po čtrnácté hodině londýnského času v turisty hojně navštěvované ulici Exhibition Road. Pracovníci Přírodopisného muzea informovali média, že se odehrál vážný incident, a policie evakuovala všechna tři muzea, která se v blízkosti místa události nacházejí.

Zpravodajka BBC, která právě z Přírodopisného muzea vycházela, informovala o příjezdu množství policejních vozů a o přítomnosti i ozbrojených policistů. Ve vzduchu podle ní rovněž hlídkovaly vrtulníky.

Rozporuplná byla prohlášení policie, která nejprve oznámila, že událost nespojuje s terorismem, nicméně posléze upozornila, že tuto variantu ještě zcela nevylučuje. Později nakonec dala veřejnosti na vědomí, že se věc vyšetřuje jako dopravní nehoda.

Eliška Klimentová: Když vzdělání nestačí. Situace vědy v post-brexitové Británii

Londýnská záchranná služba informovala, že při incidentu utrpělo zranění 11 lidí. Většinou se jedná o poranění nohou a hlavy. Devět postižených bylo převezeno do nemocnic, nikdo z nich ale podle policie není v ohrožení života a nikomu nehrozí vážné postižení zdraví.

České ministerstvo zahraničí na svém webu večer informovalo, že nemá informace o tom, že by mezi zraněnými byli čeští občané.

Exhibition Road je oblast oblíbená turisty. Kromě Přírodopisného muzea se tam nacházejí dvě další muzea, Muzeum Viktorie a Alberta a Muzeum věd, některé univerzitní objekty a restaurace a bary, které policie kromě muzeí rovněž evakuovala.

V Británii platí druhý nejvyšší stupeň ohrožení, který znamená velkou pravděpodobnost útoku militantních osob. V britské metropoli bylo letos spácháno už pět útoků, z toho tři autem. V březnu řidič auta najel na chodník na Westminsterském mostě a zabil čtyři lidi. Poté ještě u blízkého parlamentu ubodal k smrti policistu.

Britská vláda chystá plán pro případ nedohody o brexitu, řekla Mayová

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!