Islámský stát - Bagdádí je stále naživu, tvrdí syrské tajné služby | E15.cz

Vůdce Islámského státu Bagdádí je stále naživu, tvrdí syrské úřady

abú Bakr Bagdádí
abú Bakr Bagdádí
• 
ZDROJ: Foto Twitter

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Vůdce teroristické skupiny Islámský stát abú Bakr Bagdádí je stále naživu. Je ale zraněn, není schopen chůze bez pomoci a nyní je v nemocnici na severovýchodě Sýrie. Napsal to irácký vládní list As-Sabah, který citoval ředitele oddělení tajných služeb ministerstva vnitra abú Alího Basrího.

"Máme nezpochybnitelné informace, že je Bagdádí stále naživu a schovává se v (syrské oblasti) Džazíra," sdělil Basrí. Samozvaný Islámský stát byl sice poražen v Iráku a přišel o většinu území, jež ovládal v Sýrii, ale v této části Sýrie u hranice s Irákem stále působí.

Podle Basrího utrpěl Bagdádí "zranění včetně mnohačetných zlomenin a trpí i cukrovkou". Nedokáže prý chodit bez pomoci. Zraněn byl při náletech na cíle IS v Iráku.

Irácké úřady minulý týden zveřejnily seznam mezinárodně hledaných teroristů a Bagdádí se na něm objevil pod svým pravým jménem Ibráhím Avád Ibráhím Alí Badrí Sámarráí, narozený roku 1971.

Rusko loni v červnu oznámilo, že Bagdádí zřejmě zahynul v květnu při ruském náletu u syrské Rakky. Později ale přiznalo, že zprávu stále prověřuje. V září pak americká armáda oznámila, že nepochybuje o tom, že je Bagdádí stále naživu a že se skrývá v blízkosti Eufratu na východě Sýrie.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video