Vyšetřovatelé mají data z černé skříňky dubajského letounu | E15.cz

Vyšetřovatelé mají data z černé skříňky dubajského letounu

Letecké neštěstí v Rostově na Donu
Letecké neštěstí v Rostově na Donu
• 
ZDROJ: ctk/ap

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Ruským vyšetřovatelům, kteří zjišťují příčiny sobotní havárie letadla dubajské společnosti FlyDubai v Rostově na Donu, se podařilo získat data z poškozené černé skříňky, jež zaznamenávala hovor posádky v pilotní kabině. Dekódování ale ještě potrvá. Informovala o tom agentura Reuters. Rostovské letiště dnes mezitím obnovilo provoz.

Boeing 737-800 společnosti FlyDubai letící z Dubaje se v sobotu ráno zřítil za špatné viditelnosti při druhém pokusu o přistání na letišti v jihoruském Rostově na Donu a začal hořet. Nehodu nepřežil žádný z 55 cestujících ani sedmi členů posádky. Otázkou mimo jiné je to, proč se posádka snažila přistát, když jiná letadla raději odletěla na jiné letiště.

Mluvčí ruského Mezistátního leteckého výboru (MAK) dnes agentuře Reuters řekl, že záznamník letových dat katastrofu přečkal poměrně v pořádku, ale značně poničený je záznamník hovoru v kokpitu. Nicméně i z něho se podařilo získat údaje. „Paměť už byla z této černé skříňky zachráněna a teď se s ní pracuje,“ uvedl mluvčí. „Dekódování obou černých skříněk může trvat několik týdnů až několik měsíců,“ brzdil ale hned očekávání brzkých výsledků.

Zatím prý nic nenasvědčuje tomu, že by letoun byl terčem nějakého útoku. Podle ruských médií vyšetřovatelé se nyní zabývají dvěma hlavními teoriemi možné příčiny leteckého neštěstí - jednou je chyba pilota a druhou technická závada. Rostovské letiště už dnes obnovilo provoz, uvedla agentura AFP s odvoláním na mluvčího letiště. Odlety byly podle něj obnoveny v 07:30 středoevropského času, přílety ale byly ještě opožděné a některé byly zrušeny.

Rostovské letiště

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video