Charles Manson – doživotně odsouzený vrah zemřel | E15.cz

KoronaHelpdesk E15

Jak ekonomicky přežít koronavir

Více k tématu

Zemřel doživotně odsouzený sériový vrah Charles Manson

ČTK

Vícenásobný vrah Charles Manson odpykávající si doživotní trest vězení v neděli večer zemřel přirozenou smrtí. Bylo mu 83 let.

Manson podle sdělení úřadů zemřel v nemocnici. Už nějakou dobu trpěl blíže neupřesněnými zdravotními problémy, kvůli nimž byl před časem hospitalizován. List Los Angeles Times a další média začátkem letošního roku napsaly, že má problémy se srdcem, zatímco další média informovala o potížích trávícího traktu.

Manson a jeho skupina převážně mladých žen, známá jako "Mansonova rodina", během dvou dní v srpnu 1969 povraždili v Los Angeles sedm lidí, včetně herečky Sharon Tateové, manželky režiséra Romana Polanského. Tateové tehdy bylo 26 let a byla v osmém měsíci těhotenství, když ji Mansonovi následovníci ubodali.

Žalobce vinící exprezidentku Argentiny nespáchal sebevraždu. Byl zavražděn, tvrdí policie

Tento brutální masakr otřásl veřejností nejen v USA. Kromě tohoto zločinu byl Manson odsouzen i v souvislosti s dalšími dvěma vraždami: jedné z července téhož roku a druhé rovněž ze srpna.

Manson byl ve vězení Corcoran od roku 1971 a soud dvanáctkrát zamítl jeho žádost o předčasné propuštění. Spolu s ním byli na doživotí odsouzeni čtyři jeho stoupenci - tři ženy a jeden muž.

 

 

 

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!