Charles Manson – doživotně odsouzený vrah zemřel | E15.cz

Zemřel doživotně odsouzený sériový vrah Charles Manson

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Vícenásobný vrah Charles Manson odpykávající si doživotní trest vězení v neděli večer zemřel přirozenou smrtí. Bylo mu 83 let.

Manson podle sdělení úřadů zemřel v nemocnici. Už nějakou dobu trpěl blíže neupřesněnými zdravotními problémy, kvůli nimž byl před časem hospitalizován. List Los Angeles Times a další média začátkem letošního roku napsaly, že má problémy se srdcem, zatímco další média informovala o potížích trávícího traktu.

Manson a jeho skupina převážně mladých žen, známá jako "Mansonova rodina", během dvou dní v srpnu 1969 povraždili v Los Angeles sedm lidí, včetně herečky Sharon Tateové, manželky režiséra Romana Polanského. Tateové tehdy bylo 26 let a byla v osmém měsíci těhotenství, když ji Mansonovi následovníci ubodali.

Tento brutální masakr otřásl veřejností nejen v USA. Kromě tohoto zločinu byl Manson odsouzen i v souvislosti s dalšími dvěma vraždami: jedné z července téhož roku a druhé rovněž ze srpna.

Manson byl ve vězení Corcoran od roku 1971 a soud dvanáctkrát zamítl jeho žádost o předčasné propuštění. Spolu s ním byli na doživotí odsouzeni čtyři jeho stoupenci - tři ženy a jeden muž.

 

 

 

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video