Pražská burza posílila, přispěly akcie Erste | E15.cz

Pražská burza posílila, přispěly akcie Erste

Pražská burza v daný obchodní den posílila, proto má náš "robot" dobrou náladu
Pražská burza v daný obchodní den posílila, proto má náš "robot" dobrou náladu
• 
ZDROJ: E15.cz

E15.cz

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Pražská burza mírně posílila. Index PX posílil o 0.22 procenta na 1173,95 bodu. Nejvýznamněji přispěly akcie rakouské bankovní skupiny Erste Group Bank, které se podílejí na PX indexu aktuálně 21.69 procenty, ziskem 0.7 procenta.

Nejvýraznější nárůst zaznamenaly akcie pojišťovny VIG a rakouského bankovního domu Erste Group Bank. Největší pokles hodnoty postihl akcie výrobce likérů Stock a SHS PHOTON ENERGY. Vyplývá to z údajů burzovního webu.

Z třinácti hlavních titulů pražské burzy dnes pět zakončilo obchodování v plusu, další jedna emise stagnovala. Nejvýraznějšího růstu dosáhly cenné papíry pojišťovny VIG, které si polepšily o 2,52 procenta na 610 korun.

Dále pak rostly cenné papíry rakouského bankovního domu Erste Group Bank o 0.7 procenta na 862,80 korun. Oproti tomu nejvýraznější pokles postihl akcie výrobce likérů Stock. Jejich závěrečná cena 80,70 korun byla o 1,47 procenta nižší než při ranním otevření burzy. Nedařilo se ani akciím SHS PHOTON ENERGY, které ztratily 1,28 procenta.

Tato zpráva je generována softwarem za pomoci prvků umělé inteligence v rámci projektu TAČR.

 

Autor: E15.cz

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah