Aerolinky Ryanair se snaží získat zpět důvěru svých pilotů | E15.cz

Aerolinky Ryanair se snaží získat zpět důvěru svých pilotů

ČTK

Irská nízkonákladová letecká společnost Ryanair se snaží získat zpět ztrácenou důvěru svých pilotů. Uvedl to podle dnešní zprávy listu Irish Independent nový provozní ředitel podniku Peter Bellew. Dodal, že aerolinky musí začít přistupovat k zaměstnancům jako k "normálním lidským bytostem".

Společnost Ryanair se v pátek rozhodla uznat odborářské organizace pilotů, což vedlo k odvolání stávky plánované na středu. Dnes se uskuteční první setkání vedení firmy se zástupci odborů.

"Myslím si, že Ryanair bude skvělým místem k práci," řekl Bellew podle listu Irish Independent minulý týden pilotům. Dodal, že jeho největší starostí je nyní zajistit, aby piloti firmu neopouštěli. Připustil, že potřeby pilotů byly dlouhou dobu přehlíženy, což v podniku vytvořilo velké napětí.

Ryanair je největším nízkonákladovým leteckým přepravcem v Evropě. Firma předpokládá, že ve finančním roce, který skončí v březnu, přepraví 129 milionů cestujících. V září byla irská společnost nucena kvůli problémům s personálem ohlásit zrušení na 20 000 letů.

Lidé chtějí létat pořád víc, v Česku ale chybějí piloti
Z Pardubic do španělského Alicante. Ryanair rozšiřuje nabídku letů

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!