Z Pardubic do španělského Alicante. Ryanair rozšiřuje nabídku letů | E15.cz

KoronaHelpdesk E15

Jak ekonomicky přežít koronavir

Více k tématu

Z Pardubic do španělského Alicante. Ryanair rozšiřuje nabídku letů

Irská nízkonákladová společnost Ryanair začne z Pardubic provozovat lety do španělského Alicante. Lety zahájí od března dvakrát týdně. 

Jde o druhou českou linku této společnosti. Od září letecký dopravce z Pardubic zavedl trasu do Londýna. Mezi krajským městem a letištěm Stansted létá každé úterý, čtvrtek a sobotu. První letadlo do Alicante společnost vypraví 26. března již z nového terminálu, který letiště právě dokončuje a po novém roce ho plánuje zprovoznit.

Letiště Pardubice je vojenské letiště se statusem veřejného mezinárodního letiště, od roku 1994 využívané i pro civilní provoz. Provozuje ho společnost East Bohemian Airport (EBA), kterou ze dvou třetin vlastní město Pardubice a z jedné třetiny Pardubický kraj.

Letišti se postupně vrací klientela, o kterou přišla dvouletým přerušením letů do Ruska. Za první pololetí registruje kolem 11 500 cestujících. Proti stejnému období loňského roku zlepšilo výsledky o 81 procent. Loni letiště odbavilo kolem 30 tisíc pasažérů, v roce 2013 přitom vykázalo zejména díky ruské klientele rekordních 184 tisíc odbavených cestujících.

Nízkonákladová aerolinka easyJet převezme zbývající část zkrachovalé Air Berlin

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!