ŘSD spustilo nový portál o uzavírkách silnic, pomůže řidičům i policii | E15.cz

ŘSD spustilo nový portál o uzavírkách silnic, pomůže řidičům i policii

ŘSD spustilo nový portál o uzavírkách silnic, pomůže řidičům i policii
ilustrační foto
• 
ZDROJ: čtk

ČTK

Informace o plánovaných uzavírkách dálnic a silnic prvních, ale i nižších tříd nabízí nový portál, který spustilo Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD). Posloužit může policii, firmám i veřejnosti. Podle šéfa ŘSD Jana Kroupy web slučuje plány investorů jako ŘSD, krajů nebo správ a údržeb silnic.

Portál informuje o plánovaných uzavírkách tak, aby se jim lidé mohli vyhnout a zvolili jinou trasu. „Uvádí číslo komunikace, název akce a předpoklad, kdy by se uzavírka měla realizovat,“ vysvětlil v Brně Kroupa. Podle něj se po domluvě s krajem daří plánované rekonstrukce koordinovat.

Web je pro různé účely. „Slouží pro plánování státní správě, policii nebo firmám, které se zabývají autodopravou a zásobováním. Může na něj nahlédnout ale i široká veřejnost. Pokud někdo pojede po dálnici D1, je možné zavolat na naše call-centrum 800 280 281, kde pracovníci budou volajícího informovat o tom, co se děje na dálnici. V případě nehody poskytnou radu, jak při jízdě postupovat,“ dodal Kroupa.

Důležité dopravní stavby

Jihomoravský kraj se snaží koordinovat s ŘSD opravy komunikací, aby nenastala situace jako loni. Kvůli souběhu několika rekonstrukcí na krajské i státní úrovni na podzim zkolabovala doprava u nákupního centra Olympia, kde stála auta v koloně i několik hodin.

Podle hejtmanova náměstka Romana Hanáka (ČSSD) čeká v brzké době Jihomoravany několik důležitých dopravních staveb. „Situace nebude jednoduchá kvůli opravě silnice I/43. Auta budou jezdit přes Kuřim, kde však posílíme vlakové spoje. Vlak jezdí každou půlhodinu, v době červencových oprav budou jezdit každou čtvrthodinu,“ uvedl Hanák.

Podle něj by mohly další problémy nastat v okolí Vyškova kvůli uzavřenému sjezdu na Vyškov. Hanák očekává silnější dopravu u sjezdu na Rousínov. Další potíže mohou být v okolí Brna ve spojitosti s opravami dálnice a uzavřením sjezdu na městskou část Slatina a na letiště.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!