Investiční banky z USA dominují transakčnímu poradenství, ukazuje žebříček | E15.cz

Investiční banky z USA dominují transakčnímu poradenství, ukazuje žebříček

Investiční banky z USA dominují transakčnímu poradenství, ukazuje žebříček
Morgan Stanley
• 
ZDROJ: profimedia.cz

mst

V první desítce žebříčku společnosti Global Dat, který porovnává úspěšnost objemu služeb v oblasti transakčního poradenství, se objevilo hned sedm bank ze Spojených států.

Do nejlepší desítky žebříčku se z amerických finančních ústavů propracovaly Morgan Stanley, Goldman Sachs, JP Morgan, Evercore, Citi, BofA Merrill Lynch a PJT Partners. Pět nejvýše umístěných bank radilo i při největší transakcí druhého kvartálu roku 2018 - akvizici společnosti Shire. Tu kupuje farmaceutický gigant Takeda, a stane se tak jedním z největších výrobců léků na světě.

Banka Morgan Stanley, která se umístila na prvním místě, radila ve druhém čtvrtletí u 86 velkých transakcí v hodnotě 464,7 miliard dolarů.

Bod zvratu ve výnosnosti těžby bitcoinu je na obzoru, tvrdí analýza Morgan Stanley

„V oblasti transakčního poradenství jsou nejúspěšnější americké banky které mají před ostatními obrovský náskok. A to z pohledu hodnoty i počtu transakcí. Například britský Rothschild je mezi třemi nejlepšími podle počtu obchodů, ale velké transakce ho minuly, takže skončil až na 16. místě,“ říká analytik společnosti GlobalData Prakhar Baghmar.

V první desítce žebříčku se kromě amerických bank umístila ještě britská Barclays, švýcarská Credit Suisse a německá Deutsche Bank.

Analytická společnost Global Data do žebříčku promítla všechny světové fúze, akvizice a transakce majetku. Celková hodnota globálních obchodů vzrostla z 547 miliard ve druhém kvartálu roku 2017 na 973 miliard dolarů ve stejném období v letošním roce.

Hlavním globálním rizikem je protekcionismus, varují čeští a němečtí centrální bankéři

Autor: mst
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!