I malá firma může dělat velké věci, registrujte se do TOP Odpovědná firma 2018 | E15.cz

I malá firma může dělat velké věci, registrujte se do TOP Odpovědná firma 2018

Prezentace klienta •
Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Férovost firem a jejich přístup k okolnímu světu vyhodnotí a ocení unikátní rating TOP Odpovědná firma, pořádaný aliancí pro udržitelné podnikání Byznys pro společnost. Firmy se mohou bezplatně přihlásit se svým projektem nebo strategií do 31. července online na webu www.odpovednefirmy.cz a získat tak ocenění v podobě zlatého, stříbrného nebo bronzového titulu. Kategorie myslí nejen na velké firmy, ale také na střední a malé podniky s odpovědným přístupem ke společnosti, životnímu prostředí, zaměstnancům, zákazníkům i dodavatelům.

TOP Odpovědná firma 2018 je nezávislý rating a ocenění společností na poli udržitelnosti. Pořádající aliance BPS - Byznys pro společnost, dlouhodobě vytváří prostor a zázemí pro sdílení zkušeností trvale udržitelného byznysu a nabízí nástroje a profesionální podporu pro strategický rozvoj CSR ve firmách všech velikostí. „Věříme, že i malá firma může dělat velké věci, myslet strategicky, inovovat, myslet do budoucna a šetrně využívat zdroje. Patnáct let konání cen TOP odpovědná firma přináší jasný důkaz, že přibývá firem, které nesedí s rukama v klíně. Přemýšlejí, inovují a pracují ve prospěch celé společnosti,“ říká Pavlína Kalousová, předsedkyně BPS – Byznys pro společnost.

Ceny TOP Odpovědná firma jsou otevřeny všem firmám na různých úrovních zpracování udržitelnosti, kategorie ocenění reflektují úsilí firem na poli životního prostředí, diverzity, vzdělávání a mnoho dalších. Výhrou mohou podniky získat lepší postavení nejen vůči svým dodavatelů a zaměstnanců, ale také u stávajících i potencionálních zákazníků. Zákazníky dnes nezajímá pouze cena či složení výrobku, ale také odkud výrobek pochází, jak a kým byl vyroben. A my jim v tom vycházíme vstříc nabídkou našich udržitelných produktů. Pokud se zákazníci rozhodnou pro koupi výrobku Tchibo s označením „Gut Gemacht“, mohou si být jisti, že byl vyroben odpovědně a mohou mít nejen kvalitní výrobek, ale i dobrý pocit, že udělali dobrou věc a přispěli k udržitelnému světu. A naše firma bude díky tomu zase o krok blíže 100% udržitelnosti,“ uvádí příklad dobré praxe Richard Hodul, generální ředitel společnosti Tchibo Praha.

Malé firmy, velké činy

TOP ODPOVĚDNÁ MALÁ FIRMA, cena společnosti Plzeňský Prazdroj, je rating pro odpovědné střední a malé firmy, které  strategicky rozvíjejí své podnikání směrem k odpovědnému přístupu a dlouhodobé udržitelnosti. Na základě ratingu je v této hlavní strategické kategorii možné získat titul TOP Odpovědná firma, potvrzující dosažení bronzové, stříbrné nebo zlaté úrovně. Ocenění je udělováno pod záštitou a ve spolupráci s celou řadou ministerstev a veřejných institucí. Přihlášky posuzuje odborná nezávislá komise složená ze zástupců komerčního i neziskového sektoru, státní správy, expertů a významných osobností, které se aktivně podílejí na rozvoji odpovědného podnikání v ČR.

„Firmy jsou páteří českého hospodářství a často hrají významnou roli v rozvoji regionu, kde působí. Investují nejen do ekonomiky nebo technologií, ale také do společnosti, znevýhodněných komunit a životního prostředí. Mají tisíce zaměstnanců, přes které šíří své vize a hodnoty. Věříme, že odpovědným a udržitelným podnikáním s dlouhodobými cíli mohou podniky zlepšovat nejen hospodářství, ale i sociální blahobyt, počínaje svými zaměstnanci, a zásadně přispět k udržitelnosti planety, i když začnou svým bezprostředním okolím,“ říká Adriana Dergam, ředitelka korporátní komunikace a společenské odpovědnosti Vodafone ČR.

Ocenění s přidanou hodnotou

V rámci účasti je možné získat také benchmarking, který porovná firemní strategii s konkurencí v rámci stejného nebo rozdílného oboru, velikosti, rozpočtu apod. Tato hodnotící zpráva slouží jako analytická zpětná vazba ke všem programům a projektům formou benchmarkingu a srovnání s jednotlivými úrovněmi ocenění. Slouží i jako podklad pro rozvoj firemních strategií a získání informací o dobré praxi napříč trhem.

Kategorie TOP Odpovědná firma 2018:

Strategické:

  • TOP Odpovědná velká firma
  • TOP Odpovědná malá firma, cena společnosti Plzeňský Prazdroj

Projektové: 

  • TOP Odpovědná firma v komunitě – Počin roku, cena společnosti ČSOB
  • TOP Odpovědná firma ve firemním dobrovolnictví
  • TOP Odpovědná firma v diverzitě
  • TOP Odpovědná firma v životním prostředí, cena společnosti Tetra Pak Česká republika
  • Gesto roku 2018: Vzdělání a odpovědnost, cena Deníku E15 v odborné spolupráci s BPS

 Speciální:

  • TOP Odpovědná firma Reporting

Registrace už jen do konce července

Přihláška do TOP Odpovědná firma probíhá bezplatně online na stránkách www.odpovednefirmy.cz, ocenění firem je zdarma. Registrace jednotlivých projektů je možná do 31. července 2018. Vítězové budou oznámeni na slavnostním galavečeru letos na podzim.

Autor: Byznys pro společnost

Ceny TOP Odpovědná firma 2018 podporují:

Hlavní partner:

Tchibo Praha, Vodafone Czech Republic

Partneři:

ČSOB, GSK, Plzeňský Prazdroj, Skupina ČEZ, Prague Congress Centre, Tetra Pak Česká republika, Zátiší Catering

Záštita: 

Poslanecká sněmovna PČR, Senát ČR, MPSV ČR

Hlavní mediální partner:

E15

 

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah