Provozovatel prodejen Albert chce koupit pronajímatele komerčních prostor | E15.cz

Provozovatel prodejen Albert chce koupit pronajímatele komerčních prostor

ČTK

Obchodní řetězec AholdCzech Republic chce získat od ING Bank společnost Valome International, která působí v oblasti pronájmu komerčních prostor. Transakci už začal posuzovat Úřad pro ochranu hospodářské soutěže.

Ahold má nad firmou, která byla založena teprve letos, získat výlučnou kontrolu. ÚOHS vede pouze zjednodušené řízení, transakci proto zřejmě povolí ještě v září.

Co je přesně obsahem transakce, není jasné, ÚOHS neukončené řízení nekomentuje. Také Ahold se k obchodu vyjádřit nechce. "K uvedené otázce se nebudeme vyjadřovat," uvedl mluvčí Jiří Mareček. Z oznámení na webu ÚOHS vyplývá, že úřad bude posuzovat oblast pronájmu komerčních prostor.

Ahold vstoupil na český trh v roce 1990. V současnosti má v České republice přes 300 hypermarketů a supermarketů značky Albert a zaměstnává zde více než 17 500 lidí.

Mateřská společnost Delhaize v minulosti na českém trhu provozovala supermarkety Delvita, v roce 2007 je ale prodala německé maloobchodní skupině REWE Group.

Autor: ČTK
 

Podpořte E15 v anketě Křišťálová lupa

Deník E15 byl nominován v anketě Křišťálová Lupa 2020 o nejlepší zpravodajský web v Česku. Podpořte nás svým hlasem - ZDE.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!