Rusňákův fond koupil v Olomouci další obchodní centrum

OC Haná

OC Haná Zdroj: DRFG

OC Haná
2
Fotogalerie

Skupina DRFG Davida Rusňáka pokračuje v expanzi na olomouckém realitním trhu. Její nemovitostní fond Czech Real Estate Investment Fund koupil další obchodní centrum v hanácké metropoli. Po investici do obchodního centra Olomouc City získal od tuzemské společnosti Star Capital Investments obchodní centrum Haná Olomouc.

„Jde o vhodné doplnění našich investic v regionu,“ uvedl obchodní ředitel DRFG Real Estate Josef Musil s tím, k výhodám patří udržitelné nájmy, kvalitní nájemci a vysoká návštěvnost. Cena transakce nebyla zveřejněna.

Společnost Star Capital prodala centrum pouhé dva roky poté, co je koupila spolu s ostravským centrem Futurum od anglo-amerických fondů Pradera a Bainbridge. Hodnota transakce se tehdy pohybovala v řádu miliard. Investice se společnosti vyplatila. Centrum se podle Vítězslava Doležala z poradenské firmy CBRE podařilo prodat s netradičně vysokým výnosem.

„K tomu jim pomohl zejména přebytek kapitálu na investičním trhu a vyšší spotřeba domácností, respektive vyšší obraty maloobchodu,“ říká Doležal. „DRFG nicméně kupuje centrum ve velmi dobré kondici, neboť návštěvnost na metr čtvereční a udržitelnost nájmu předčí průměr českých regionálních center,“ dodal. CBRE při této investici radila skupině DRFG. 

Za úspěšnou považuje transakci také ředitel Star Capital Investments Josef Malíř. „Toto dobře zavedené a skvěle fungující obchodní centrum se nám podařilo ještě dále zhodnotit díky efektivní správě nemovitosti,“ doplňuje.

Obchodní centrum Haná Olomouc je nyní téměř plně obsazeno, což je pro investory zajímavé. Mezi nájemce patří obchody se sportovními potřebami SportsDirect nebo A3 Sport, prodejny s oblečením KiK, Takko, obchod s obuví CCC nebo Pepco. Průměrná délka nájemních smluv je téměř čtyři roky. Centrum nabízí celkovou maloobchodní plochu téměř deset tisíc metrů čtverečních.