Vše o miliardářích | E15.cz

KoronaHelpdesk E15

Jak ekonomicky přežít koronavir

Více k tématu

VIDEOGRAFIKA: Miliardáři na nákupech. Které akcie během krize kupovali Soros, Icahn či Dalio

VIDEOGRAFIKA: Miliardáři na nákupech. Které akcie během krize kupovali Soros, Icahn či Dalio Vše o miliardářích
Hospodářský šok vyvolaný bojem proti pandemii koronaviru přinesl na akciovém trhu zajímavé investiční příležitosti. Myslí si to alespoň někteří miliardáři, který využili propadu burz k nákupům. Jejich obchodní kroky v době koronakrize shrnuje video, které se v internetovém prohlížeči automaticky spouští pod titulkem článku.

Miliardáři

Miliardáři vždy přitahovali pozornost. Jak ti čeští, tak zahraniční. Často jsou to známé osobnosti, které se rády ukazují na veřejnosti jako v poslední době třeba Jeff Bezos. Zajímají se o společnost. Mnohdy jde i o tajemné osoby, které se vystavování na veřejnosti brání, těžko se lidé i média dobírají například podoby majitele retailového impéria a firem Kaufland a Lidl Dieter Schwarz. V Česku se to týká třeba Petra Kellnera.  

Velká část z žebříčku českých miliardářů bude dost možná ještě dlouho spojována s privatizací. “Muži 90. let” dokázali z rozsáhlé privatizace státního majetku vytěžit maximum. To je případ i Andreje Babiše nebo Zdeňka Bakaly. 

Na přední příčky žebříčků se už ale zároveň pomalu derou podnikatelé, kteří svoji první miliardu vydělali v současných poměrech, v časech řekněme už rozvinutého a ukotveného kapitalismu. Patří mezi ně zejména podnikatelé v oboru technologií jako Ivo Lukačovič.

Žebříčky zahraničních miliardářů jsou též zajímavé a rozhodně stojí za to se podívat na německé miliardáře, ruské nebo celosvětové pořadí

Vždy se ale najdou i poněkud kontroverzní miliardáři a pak i zbohatlíci, o kterých si jen všichni myslí, že miliardy mají, skutečnost je ale mnohdy jiná.

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Články odjinud