Vše o miliardářích | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak uspět v krizi

Každá krize je příležitost, píše Kellner ve výroční zprávě PPF

Každá krize je příležitost, píše Kellner ve výroční zprávě PPF
Skupina PPF nejbohatšího Čecha Petra Kellnera vydala výroční zprávu za loňský rok. Očekávaný dokument, který se nese v duchu přemýšlení o hodnotách a návratu ke kořenům, představuje kromě obvyklých dat o hospodaření PPF i její představitele v „domovském“ prostředí.

Miliardáři

Miliardáři vždy přitahovali pozornost. Jak ti čeští, tak zahraniční. Často jsou to známé osobnosti, které se rády ukazují na veřejnosti jako v poslední době třeba Jeff Bezos. Zajímají se o společnost. Mnohdy jde i o tajemné osoby, které se vystavování na veřejnosti brání, těžko se lidé i média dobírají například podoby majitele retailového impéria a firem Kaufland a Lidl Dieter Schwarz. V Česku se to týká třeba Petra Kellnera.  

Velká část z žebříčku českých miliardářů bude dost možná ještě dlouho spojována s privatizací. “Muži 90. let” dokázali z rozsáhlé privatizace státního majetku vytěžit maximum. To je případ i Andreje Babiše nebo Zdeňka Bakaly. 

Na přední příčky žebříčků se už ale zároveň pomalu derou podnikatelé, kteří svoji první miliardu vydělali v současných poměrech, v časech řekněme už rozvinutého a ukotveného kapitalismu. Patří mezi ně zejména podnikatelé v oboru technologií jako Ivo Lukačovič.

Žebříčky zahraničních miliardářů jsou též zajímavé a rozhodně stojí za to se podívat na německé miliardáře, ruské nebo celosvětové pořadí

Vždy se ale najdou i poněkud kontroverzní miliardáři a pak i zbohatlíci, o kterých si jen všichni myslí, že miliardy mají, skutečnost je ale mnohdy jiná.

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Články odjinud