Zakladatel Mall.cz Fryc přejmenoval svůj fond na Reflex Capital. Chce vybudovat špičkový fond | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak vydělat v těžkých časech

Více k tématu

Zakladatel Mall.cz Fryc přejmenoval svůj fond na Reflex Capital. Chce vybudovat špičkový fond

hf

Investiční společnost Spread Capital Ondřeje Fryce a Josefa Chvojky změnila název na Reflex Capital. S novým jménem přibyly i nové tváře ve vedení společnosti, a to Vladimíra Josefiová, Eduard Míka, Petr Král a Martin Stach.

„Z fondu jsme odhodláni vybudovat špičkový venture kapitálový fond. A k tomu potřebujeme špičkové lidi,“ komentuje rozhodnutí přijmout do společnosti další partnery Ondřej Fryc.

Změna názvu měla prozaičtější důvody. „Když jsem firmu v roce 2012 zakládal, ani jsem nad názvem moc nepřemýšlel. Až když jsme začali společnost rozšiřovat do USA, došlo mi, že slovo Spread může mít různé asociace. Rozhodl jsem se proto společnost přejmenovat – Reflex pro mě symbolizuje rychlou reakci a ve vztahu k začínajícím podnikatelům, které podporujeme, je to pro mě i určitý ‚obraz v zrcadle‘“, říká Fryc.

Fryc zcela opustil Mall.cz v roce 2016 a nastoupil do vedení investičního fondu, který investoval do víc než desítky společností v ČR a USA. Za sebou má i jeden exit - prodej společnosti NetBrokers holding (epojisteni.cz) skupině Bauer Media.

Nákupy na internetu ovládla skupina Mall, celkové prodeje se blíží hranici sta miliard
Zakladatel Mall.cz Fryc vložil své miliony do půjčovny růžových kol

Autor: hf
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!