Zisk německé cestovky Tui se propadl na čtvrtinu. Mohou za to uzemněné boeigy | E15.cz

Zisk německé cestovky Tui se propadl na čtvrtinu. Mohou za to uzemněné boeigy

ČTK

Share on Facebook Messenger

Zisk německé společnosti Tui se ve třetím finančním čtvrtletí meziročně propadl o 85 procent na 21,7 milionu eur (560 milionů korun). Na hospodářský výsledek podniku mělo negativní vliv zastavení provozu letadel Boeing 737 MAX, oznámila firma, která je největším turistickým koncernem na světě.

Tržby společnosti se ve čtvrtletí, které skončilo 30. června, zvýšily o téměř čtyři procenta na 4,75 miliardy eur. „Navzdory prozatím obtížným podmínkám na trhu v 2019 zůstávají naše provozní aktivity silné,“ uvedl šéf podniku Fritz Joussen. „Očekáváme solidní vývoj také v celém roce 2019, kvůli zákazu provozu letadel 737 MAX však nepředpokládáme, že zopakujeme loňský výsledek,“ dodal.

Provoz letounů Boeing 737 MAX byl po celém světě pozastaven v důsledku tragických nehod v Indonésii a Etiopii. Boeing v polovině března také přerušil dodávky strojů 737 MAX zákazníkům.

Tui má 15 letadel 737 MAX, dalších osm jich měla od firmy Boeing obdržet do začátku letošního léta. Firma byla nucena vynaložit mnoho peněz na zajištění náhradních letadel a již dříve varovala, že tyto problémy budou mít negativní dopad na její zisky, píše agentura DPA.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.