Reakce na Kellnerovu smrt: Zanechal historickou stopu, shodují se osobnosti | E15.cz

„Petře, budete nám strašně chybět.“ Byznys i politika reagují na Kellnerovu smrt

Výroční zpráva PPF za rok 2019: zakladatel a majoritní akcionář PPF Group Petr Kellner
Výroční zpráva PPF za rok 2019: zakladatel a majoritní akcionář PPF Group Petr Kellner
• 
ZDROJ: Štěpán Bruner, E15

var

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Politici, osobnosti světa byznysu i vědci kondolují pozůstalým Petra Kellnera, který tragicky zahynul při pádu vrtulníku na Aljašce. Petr Kellner byl mediálně známou osobností, své soukromí si ale pečlivě střežil a do médií se nevyjadřoval. Kondolence částečně odkrývají, jaký člověk Kellner vlastně byl. 

Úmrtí Petra Kellnera lituje prezident Miloš Zeman. „Prezident republiky si velice vážil Petra Kellnera pro jeho podnikatelské úspěchy a nesmírně lituje jeho tragické smrti,“ uvedl na twitteru mluvčí Hradu Jiří Ovčáček. Upřímnou soustrast vyjádřil i premiér Andrej Babiš (ANO).

Vzpomínku na Petra Kellnera přidal i předseda představenstva PPF Vladimír Mlynář. 

„Odešel člověk, který zanechal velice významnou stopu v naší novodobé podnikatelské i společenské historii,“ uvedl k tragické události na svém twitteru předseda představenstva České spořitelny Tomáš Salomon. Svoji lítost vyjádřil i zakladatel Seznamu Ivo Lukačovič nebo ředitel olomouckého Ústavu molekulární a translační medicíny Marián Hajdúch. 

„Před rokem byl jedním z prvních podnikatelů, který pomáhal Česku v těžké situaci na začátku pandemie. Čest jeho památce, upřímnou soustrast všem jeho blízkým,“ připomenul Hamáček loňskou pomoc skupiny PPF při nákupu ochranných pomůcek proti koronaviru.

„Neuvěřitelná tragédie. Je mi to moc líto. Upřímnou soustrast celé rodině Petra Kellnera,“ uvedl na twitteru Babiš. Předseda občanských demokratů Petr Fiala uvedl, že Kellner byl mimořádně úspěšný podnikatel, který svým působením a svými aktivitami vždy zůstával spojen s Českou republikou.

Událost na svých sociálních sítích komentuje například i Martin Žufánek, zakladatel stejnojmenné likérky. Petr Kellner čelil často i kritice kvůli byznysu PPF v Číně. Své publikum na Facebooku proto musel uklidnit marketér Jakub Horák. 

Ekonom a filantrop Václav Dejčmar si neodpustil kritiku. Tvrdí, že Kellner se málo společnsky angažoval a poukazuje na jeho přísnou ochranu soukromí.

Petr Kellner: životní příběh

Autor: var

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah