Modelu Fabia Combi hrozí ve Škodovce konec. Automobilka se zaměří na SUV | E15.cz

Vše o netradičních investicích

Vše o netradičních investicích Vstoupit do speciálu

Modelu Fabia Combi hrozí ve Škodovce konec. Automobilka se zaměří na SUV

auto.cz

Škoda Auto aktuálně pracuje na výrazném rozšíření své nabídky SUV. Již zavedeného Yetiho doplnil velký Kodiaq, po kterém mají následovat další modely. Ne ve všech případech však půjde o rozšíření nabídky. Expanze v oblasti SUV totiž může znamenat konec pro Fabii Combi.

Přestože aktuální třetí generace fabie na trhu ještě není ani tři roky, v Mladé Boleslavi se už připravuje její nástupce. Na tom by nebylo nic tak překvapivého, protože příprava na budoucích generacích vždy začíná brzy po příchodu těch současných, jenže podle zákulisních zpráv přímo od výrobce se v aktuální podobě projektu „Fabia IV“ vůbec nepočítá s karosářskou verzí kombi.

Škoda Vision-E poprvé naživo: Těšme se na exkluzivní budoucnost!

Z interních zpráv vyplývá, že plánovači automobilky vyhodnotili zájem zákazníků tak, že malé kombi není do budoucna z prodejního hlediska tolik perspektivní. A proto mu při přípravě následující generace fabie vystavili stopku.

Nebylo by to ostatně poprvé, kdy se o konci malého kombi v Boleslavi diskutuje. Podle prvotních plánů totiž neměla vzniknout ani dvojková Fabia Combi, nahradit ji tenkrát mělo malé MPV Roomster. Vedení výrobce ale nakonec změnilo názor, a tak se Fabia Combi a Roomster prodávaly bok po boku.

Více čtěte na webu Auto.cz. 

Autor: auto.cz
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!