Škoda představí nový Superb v březnu, následovat budou další modely | E15.cz

Škoda představí nový Superb v březnu, následovat budou další modely

Škoda představí nový Superb v březnu, následovat budou další modely
Škoda Superb se svého nástupce dočká v březnu
• 
ZDROJ: Škoda

ČTK

Škoda Auto představí novou generaci své vlajkové lodi Superb příští rok v březnu na ženevském autosalonu. Zatím ale není jasné, zda uvede zároveň sedan i kombi. Na autosalonu v Paříži to uvedl šéfdesignér Škody Jozef Kabaň.

Kabaň a jeho tým je podepsaný pod třetí generací Fabie, kterou Škoda prezentovala v Paříži. Automobilka podle něj zatím nepočítá se sportovní verzí RS, ale zájemcům nabídne vizuální sportovní paket Monte Carlo. Později by měly přijít i další vzhledové varianty.

Nová Fabia začala vznikat před téměř čtyřmi lety. Nejprve designéři navrhli kratší hatchback a poté combi. Návrh obou aut podle Kabaně zabral zhruba stejně času. „Combi je elegantnější, hatchback působí nervózněji. Záleží také na barvách. Nová Fabia nabídne velké množství kombinací,“ podotkl.

Na konci příštího roku by podle neoficiálních informací z automobilky měl přijít nástupce MPV Roomster. Ten by měl být proti stávajícímu modelu větší. „Roomster bude mít velmi pěkného následovníka,“ uvedl k tomu pouze Kabaň s tím, že nový vůz vznikal ve spolupráci s divizí užitkových vozů Volkswagenu.

V roce 2016 se pak očekává příchod velkého terénního SUV a nová generace menšího SUV Yeti. Na kategorii SUV se Škoda zaměřuje zejména kvůli zájmu na mimoevropských trzích.

Škodě se letos zatím daří, jen v srpnu zvýšila prodej o 14 procent na 73 tisíc vozů. Za celý letošní rok by značka mohla poprvé pokořit milionovou hranici.

Autor: ČTK
 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!