Pankrácká City Empiria patří České pojišťovně | E15.cz

Pankrácká City Empiria patří České pojišťovně

Panorama pražské Pankráce (City Empiria druhá zprava)
Panorama pražské Pankráce (City Empiria druhá zprava)
• 
ZDROJ: sandwort, Wikimedia Commons

tzv

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Nejistota skončila. Pankrácký mrakodrap City Emporia, který dříve vlastnil ECM Milana Janků, patří do skupiny České pojišťovny. Ta uvedla v prospektu svých dluhopisů, že zprostředkovaně vlastní 92,6procentní podíl v City Empirii. Navíc vůči ní eviduje dluh 1,024 miliardy korun a má její majetek v zástavě. V roce 2010 byl dluh 1,344 miliardy korun.

Deník E15 již v létě napsal, že City Empirii získala PPF – společnost to tehdy potvrdila, neuvedla ale, která z firem ji vlastní. Českou pojišťovnu vlastní CZI Holdings, v němž má 51procentní podíl italská Generali a zbytek PPF Group.

Česká pojišťovna nedávno vydala dluhopisy v objemu půl miliardy korun. Její mluvčí Tomáš Zavoral uvedl, že pojišťovna použila výnos na refinancování stávajících dluhopisů. „Česká pojišťovna emitovala dluhopisy naposledy před pěti lety. Šlo o pětileté dluhopisy splatné letos v prosinci. Došlo k jejich plnému splacení a refinancování novou emisí, opět pětiletou, s výhodnějšími úrokovými podmínkami pro emitenta,“ uvedl. ČNB schválila pojišťovně dluhopisový rámec, v rámci nějž může vydat bondy až za deset miliard korun. Společnost ale jiné emise podle Zavorala neplánuje.

České pojišťovně v loňském roce prudce klesl zisk. Zatímco předloni vydělala 10,8 miliardy korun, loni to bylo jen 3,6 miliardy korun. Ani v letošním roce to nevypadá slavně: za tři čtvrtletí pojišťovna vydělala 2,8 miliardy korun, přičemž ve stejném loňském období to bylo 2,99 miliardy korun.

Autor: tzv