Praha chce Trojský pivovar koupit levněji. Plánuje v něm hotel a restauraci | E15.cz

Praha chce Trojský pivovar koupit levněji. Plánuje v něm hotel a restauraci

ČTK

Nové vedení pražského magistrátu chce dále jednat s majitelem bývalého Trojského pivovaru u zoologické zahrady o jeho odkupu městem. Vlastník však stále požaduje cenu vysoko nad tržní hodnotou, takže vedení města chce dosáhnout jejího snížení. Novinářům to řekli náměstek primátora Petr Hlubuček (STAN) a radní Jak Chabr (TOP 09). Objekt by mohla pro město koupit její firma Obecní dům, spravující stejnojmennou památku, a mohl by tam vzniknout hotel s restaurací. O možnosti budovu získat Praha uvažuje řadu let.

Zchátralý pivovar sousedí s jihovýchodní částí trojské zoo a od roku 2012 jej vlastní společnost Trojský pivovar. Podle Hlubučka majitel za objekt chce 105 milionů korun, město nabízí 75 milionů. Na magistrátu je připraven dopis s odmítnutím, náměstek nicméně uvedl, že Praha má s ohledem na polohu přímo u zoo o budovu stále zájem a bude s vlastníkem dále jednat.

Podle radního Chabra znalecké posudky, které si město nechalo vypracovat, hovoří o ceně o 20 až 30 procent nižší, než požaduje vlastník. „Nejsme na volném trhu, musíme jednat s péčí řádného hospodáře a tak, aby nevznikl nějaký precedent do budoucna při nákupu dalších nemovitostí,“ řekl radní, který má na starosti majetek.

Prahu čekají desítky oprav a omezení. Podívejte se, kde se bude kopat

Pokud by se podařilo objekt odkoupit, ve spolupráci se zoo by tam mohl vzniknout hotel, restaurace a obchod se suvenýry. Pražská zoologická zahrada patří mezi nejnavštěvovanější místa v Praze, ročně ji navštěvuje až 1,5 milionu lidí.

Objekt by mohla koupit městská společnost Obecní dům, která každoročně končí v zisku a má na účtech volné peníze pro nákup nemovitosti. Na rozdíl od magistrátu by se nemusela řídit znaleckými posudky a mohla by zaplatit i vyšší cenu. Ředitel společnosti Vlastimil Ježek v minulosti uvedl, že s tímto řešením souhlasí.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!