Prahu čekají desítky oprav a omezení. Podívejte se, kde se bude kopat | E15.cz

Vše o miliardářích

Vše o miliardářích Vstoupit do speciálu

Prahu čekají desítky oprav a omezení. Podívejte se, kde se bude kopat

Nguyen Thuong Ly

Nguyen Thuong Ly

Hlavní město dá letos na rekonstrukce mostů, silnic, tramvajových tratí i metra čtyři miliardy korun. Uzavírky bude koordinovat speciální tým.

Opravy Barrandovského mostu, Štěrboholské radiály nebo tramvajových kolejí na Smíchově budou letos znamenat velká omezení pro Pražany.

V minulém roce se již několikrát stalo, že souběh uzavírek velkých dopravních tepen vyústil v několikadenní dopravní kolaps. Radní pro dopravu Adam Scheinherr (Praha sobě) chce proto zřídit koordinační tým, který má na uzavírky dohlížet.

V týmu budou kromě něj také zástupci magistrátního odboru investic, dopravního podniku, technické správy komunikací, Institutu plánování a rozvoje či Pražských vodovodů a kanalizací.

„Musíme se scházet, abychom si vždy řekli, co kdo chystá a jak se tomu může kdo přizpůsobit,“ uvedl Scheinherr.

Praha chce software, který bude hlídat stav infrastruktury. Má snížit počet uzavírek

Opozice krok pražské koalice vítá. „Koordinátora na uzavírky měla ODS v programu a jsem ráda, že stávající koalice přebírá od nás ty dobré věci,“ řekla zastupitelka Alexandra Udženija (ODS), podle které se bude muset jasně stanovit, jaký bude mít koordinační tým kompetence.

Praha letos investuje do dopravy čtyři miliardy, největší část půjde na přípravu metra D a na výkup pozemků pro jižní část vnějšího okruhu. V pražské infrastruktuře nicméně podle Scheinherra chybí až 33 miliard korun.

Metro D se začne stavět letos, říká pražský radní  Adam Scheinherr
Stánky v holešovické tržnici zmizí až v únoru
Budovy Transgas na Vinohradech zřejmě půjdou k zemi. Úřad povolil demolici
Zákaz vjezdu kamionů do Prahy je nereálný, magistrát s ním už nepočítá

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!