Smíchovský Palác Anděl mění majitele, hodnota transakce se blíží půldruhé miliardě | E15.cz

Smíchovský Palác Anděl mění majitele, hodnota transakce se blíží půldruhé miliardě

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Investiční společnost LaSalle koupila prostřednictvím svého fondu LaSalle E-Regi Palác Anděl v Praze na Smíchově za 57,8 milionu eur (téměř 1,5 miliardy korun). Prodávajícím je firma Aberdeen Asset Management Deutschland.

Moderní administrativní budova má rozlohu 14 630 metrů čtverečních, což odpovídá třetině Václavského náměstí v Praze. LaSalle o tom ve čtvrtek informovala v tiskové zprávě.

"Jde o první akvizici fondu LaSalle E-Regi v České republice, která nám otevírá dveře na nejaktivnější trh ve střední a východní Evropě," uvedl Karim Habra ze společnosti LaSalle.

Budova v Plzeňské ulici byla dokončena v roce 2002. Je tvořena šesti nadzemními a dvěma podzemními podlažími a jeho součástí jsou také parkovací stání a skladovací prostory. Objekt nabízí téměř 80 procent kancelářských prostor a 15 procent maloobchodních ploch. Téměř celá budova je pronajata. Mezi nájemci jsou například H&M, Pfizer, Toyota, Falcon nebo mBank.

Za nejdráže prodanou nemovitost v Česku posledních let je považováno pražské nákupní centrum Palladium na náměstí Republiky, za které zaplatila v roce 2015 společnost Union Investment rekordní částku 570 milionů eur (asi 14,5 miliardy korun). Největší loňskou transakcí byl prodej The Park za 400 milionů eur (10,2 miliardy korun).

Komplex 12 kancelářských budov u dálnice D1 na pražském Chodově koupila společnost Deka Immobilien od Starwood Capital Následoval prodej administrativního komplexu Florentinum v centru Prahy. Investiční skupina Penta budovu prodala čínské skupině CEFC za zhruba 283 milionů eur (přes 7,2 miliardy korun).

Podle poradenské společnosti Colliers International loni devět transakcí přesáhlo dvě miliardy korun, u některých dalších však nebyla cena zveřejněna. Letos patří mezi největší transakce prodej obchodního centra Olympia Brno za necelých deset miliard korun. Budovu koupila firma Deutsche Euroshop od ECE/Rockspring.

Objem realitních transakcí v Česku se podle údajů poradenské společnosti KPMG v prvním pololetí meziročně zdvojnásobil na dvě miliardy eur (51 miliard korun). ČR na prvním místě regionu střední a východní Evropy vystřídala Polsko. S velkým odstupem následovaly Maďarsko, Rumunsko a Slovensko.

Fond LaSalle E-Regi je otevřený nemovitostní fond s celoevropskou působností, založený investiční společností LaSalle KVG. Ta je stoprocentním dceřiným podnikem LaSalle. Záměrem fondu je dosahovat stabilní návratnosti z portfolia kancelářských, maloobchodních a logistických prostor na transparentních trzích.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah