T-Mobile zvýšil do září tržby o tři procenta na 20 miliard korun, investuje do infrastruktury | E15.cz

T-Mobile zvýšil do září tržby o tři procenta na 20 miliard korun, investuje do infrastruktury

ČTK

Operátor T-Mobile zvýšil za tři čtvrtletí letošního roku celkové tržby meziročně o 3,2 procenta na 19,99 miliardy korun. Provozní zisk EBITDA naopak o 2,8 procenta klesl na 8,1 miliardy korun.

Počet uživatelů mobilních služeb T-Mobilu se meziročně zvýšil o 17 tisíc na 6,176 milionu, přičemž vice než 3,8 milionu z nich tvořili zákazníci tarifní. Novou nabídku pevného internetu vzduchem začalo využívat 18 tisíc nových zákazníků.

Tržby z mobilních služeb stouply o 2,4 procenta na 14,05 miliardy a průměrný výnos na zákazníka (ARPU) se zvýšil o jednu korunu na 255 korun měsíčně. Podíl nehlasových služeb na ARPU se pohyboval nad 50 procenty.

"Svět telekomunikačních služeb se velmi rychle mění a budoucnost bude patřit konvergovaným službám, které nabídnou našim zákazníkům řadu výhod. Pro nás v T-Mobile to znamená nutnost výrazných investic do infrastruktury fixních sítí, které jsme připraveni zahájit ve velmi blízké budoucnosti," uvedl generální ředitel T-Mobile Czech Republic a Slovak Telekom Milan Vašina.

T-Mobile nabídne Wi-Fi do automobilů

Konkurenční společnost O2 od ledna do konce září zvýšila konsolidované výnosy o 0,6 procenta na 27,9 miliardy korun. Příjmy z mobilního segmentu vzrostly o 3,5 procenta na 14,8 miliardy korun. Celkový počet mobilních zákazníků se na konci září pohyboval kolem 4,917 milionu, což je stejně jako před rokem. Vodafone výsledky zatím neoznámil.

T-Mobile je součástí mezinárodní skupiny Deutsche Telekom. Jeho rychlá mobilní síť LTE v současnosti pokrývá 98,3 procenta populace, což je o osm procentních bodů více než před rokem.

Operátoři se ohrazují vůči analýze ČTÚ, která volá po regulaci trhu
Mobilní signál pokryje pražské metro nejspíše od konce roku 2018, tvrdí operátoři

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!