Home office ještě nejspíš rok, plánují v Googlu | E15.cz

V Googlu mají jasno. Home office ještě minimálně rok

ČTK, snk

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Americký internetový gigant Google nechá své zaměstnance kvůli pandemii pracovat z domova nejméně do příštího července. S odvoláním na obeznámené zdroje o tom informoval list The Wall Street Journal. Rozhodnutí se týká zhruba 200 tisíc zaměstnanců na plný úvazek a smluvních pracovníků společnosti Alphabet, která Google vlastní.

Rozhodnutí podle zdrojů minulý týden učinil generální ředitel Alphabetu Sundar Pichai po debatě s úzkým vedením Googlu. Několik málo zaměstnanců společnosti bylo o věci informováno už minulý týden. Pichai se podle zdrojů zčásti rozhodl s ohledem na rodiny zaměstnanců s dětmi, které čeká nejistý školní rok a možná výuka z domova.

Interně plánuje firma prodloužení práce z domova oznámit v nejbližších dnech. Bude se týkat zaměstnanců ústředí firmy v kalifornském Mountain View i většiny lidí z velkých kanceláří podniku ve Spojených státech, Británii, Indii, Brazílii a v dalších zemích. Dotknout by se mohlo i Česka. Dosud platilo, že se zaměstnanci Googlu z domovů do kanceláří vrátí na počátku ledna 2021.

Co se týče dalších amerických technologických firem, list WSJ očekává, že se kvůli kroku Alphabetu ocitnou pod tlakem. Microsoft svým lidem ve městech jako je New York sdělil, že se mohou do práce vrátit tento podzim. Apple otevřel a znovu zavřel některé své obchody. Šéf Facebooku Mark Zuckerberg očekává, že v následujícím desetiletí bude polovina zaměstnanců společnosti pracovat z domova.

Autor: ČTK, snk

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah