Chaty a chalupy: Pronájem, prodej, stavba svépomocí, investice | E15.cz

Chaty a chalupy majitelé hojně nabízejí online. Kdy se vyplatí nakupovat bez realitky?

Chaty a chalupy majitelé hojně nabízejí online. Kdy se vyplatí nakupovat bez realitky?
Vlastnit chatu či chalupu je pro řadu Čechů takřka samozřejmostí, podle posledního sčítání má rekreační nemovitost už každý šestý. Její nákup navíc nikdy nebyl jednodušší, zájemce totiž ke koupi může využít i rozšířené online platformy, které disponují mohutnou nabídkou. Jak ale vybrat tu správnou? A kdy se vyplatí využít spíš realitní agenturu nebo se poptat u známých?

Chaty a chalupy

Vysoká obliba chat a chalup, které vlastní každý šestý Čech, přetrvává do dneška. V některých oblastech díky tomu roste hodnota rekreačních nemovitostí dokonce rychleji než ceny běžných domů či bytů. Nejdražší jsou přitom v horských oblastech. Například v Krkonoších stojí průměrná chata dvojnásobek částky, která je u chaty běžná ve zbytku republiky.

Razantní zdražování ve spojení s rozvojem platforem typu Airbnb dokonce vedl k vytvoření zcela nového trhu, který se zabývá dlouhodobým pronajímáním rekreačních nemovitostí. V našem speciálu nejen zmapujeme vývoj cen a nájmů chat a chalup, ale poradíme vám také, jak rekreační nemovitost vybrat nebo kdy využít realitního agenta.

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Články odjinud