Antimonopolní úřad zrušil tendr na auta pro ministerstvo vnitra, zvýhodňoval Škodu Auto | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak uspět v krizi

Antimonopolní úřad zrušil tendr na auta pro ministerstvo vnitra, zvýhodňoval Škodu Auto

ČTK

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) zrušil výběrové řízení na osobní i policejní auta pro ministerstvo vnitra za 2,25 miliardy korun. Informaci z webu ÚOHS potvrdilo ministerstvo vnitra. 

Vítěz zrušeného tendru měl s resortem uzavřít rámcovou dohodu na dodávku osobních aut v policejním i běžném provedení na roku 2018 - 2021. Předpokládaná hodnota zakázky byla 2,25 miliardy korun.

Úřad se výběrovým řízením začal zabývat letos v lednu a v březnu rozhodl o zrušení zadávacího řízení a zakázal ministerstvu s vítězem tendru uzavřít smlouvu až do skončení správního řízení na ÚOHS.

Česká pošta se vůbec poprvé propadla do ztráty. Loni prodělala více než čtvrt miliardy

Technické podmínky tendru totiž byly podle ÚOHS stanoveny diskriminačně. Jako problematické viděl omezení provedení automobilu na typy sedan a hatchback, požadavek na pětidvéřovou karoserii i stanovení minimálních rozměrů interiéru vozů. "Kombinace těchto požadavků ve svém důsledku vede k bezdůvodné konkurenční výhodě dodavatele Škoda Auto," uvedl úřad v rozhodnutí.

Ministerstvo proti rozhodnutí podalo rozklad předsedovi úřadu Petru Rafajovi, ten ale rozhodnutí prvního stupně potvrdil a rozklad zamítl. Ministerstvo následně tendr zrušilo a vypsalo nové výběrové řízení.

Babiš odmítá jednat o zdanění bank. Rozpočet se nedělá salámovou metodou, říká
NKÚ: Obrana špatně plánovala nákupy výstroje pro vojáky

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!