Finále Plzeň nabídne nového Hřebejka | E15.cz

Finále Plzeň nabídne nového Hřebejka

Dušan Kütner

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Třicátý ročník filmové přehlídky se uskuteční od 20. do 26. dubna.

Filmový festival Finále Plzeň nabídne ve čtyřech soutěžních kategoriích na čtyři desítky snímků. Jedním z hlavních bodů programu bude mimo jiné předpremiéra prvního dílu plánované trilogie Jana Hřebejka Zahradnictví: Rodinný přítel, který celý festival zahájí.

Tři mezinárodní poroty budou vybírat nejlepší celovečerní hraný a animovaný film, dokument a televizní a internetový projekt. Předsedkyní poroty pro hraný a animovaný film přitom bude Labina Mitevská známá z kultovního snímku Samotáři.

„Chceme i letos nabídnout nejen komplexní přehled české a slovenské audiovizuální tvorby, ale také přesahy do zahraničí a zařazení nových festivalových lokací,“ poznamenala ředitelka festivalu Eva Veruňková Košařová.

„Významně se také rozšířil doprovodný program a více se utřídila koncepce jednotlivých sekcí,“ dodala.

Kromě tradičních sekcí letos plzeňská přehlídka nabídne novou a pouze pro tento rok zavedenou kategorii Německé kino, v němž se budou promítat celovečerní filmy, které se neocitly v české distribuci.

K novinkám patří i sekce České stopy v zahraničních koprodukcích, kde kromě minoritních českých koprodukcí budou mít své místo snímky z Číny, Indonésie či Norska, které se natáčely v Česku, ale nebyly zde uvedeny. Archivní sekce nazvaná Talent ve vyhnanství má na programu méně známé snímky českých a slovenských tvůrců, kteří emigrovali po roce 1968

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video