Janoušek žádá o upuštění od zbytku trestu | E15.cz

Janoušek žádá o upuštění od zbytku trestu

ČTK

Lobbista Roman Janoušek podal žádost o o upuštění od zbytku trestu vězení v tomto týdnu na podatelnu Městského soudu v Praze. Žádostí se bude soud zabývat po obdržení spisu z Brna. Janouškovi byl trest za sražení ženy autem přerušen ze zdravotních důvodů, za mříže by se měl vrátit v neděli. Nynější žádost o odpuštění zbytku trestu zřejmě nemá na nástup do vězení odkladný účinek.

Žádost podal Janouškův obhájce 20. listopadu. Janoušek také ke Krajskému soudu v Brně podal znovu žádost o přerušení výkonu trestu, tu předchozí soud zamítl. Soudce tak věc předloží Městskému soudu v Praze, protože už jednou pravomocně rozhodl a nemůže rozhodovat dvakrát v jedné věci.

K brněnskému soudu Janoušek zaslal i žádost o odložení výkonu trestu dokud nebude v jeho věci rozhodnuto, i tato žádost poputuje k rozhodnutí Městskému soudu v Praze. Mluvčí doplnila, že aktuálně se tak veškerá rozhodovací činnost v tomto přesouvá na Městský soud v Praze.

Janoušek byl ve vězení asi rok a půl a poté měl přerušený trest už na rok a tři čtvrtě. Krajský soud v Brně mu v minulém týdnu žádost o další přerušení trestu zamítl. Sigmundová ale uvedla, že soud má za to, že prognóza jeho zdravotního stavu nepředpokládá zlepšení natolik, aby odsouzený mohl v dohledné době být schopen vykonat zbytek uloženého trestu odnětí svobody. Stížnost proti tomu Janoušek nepodal.

Zdravotní stav Janouška se nelepší, soud by zvážil upuštění od trestu

Janoušek v březnu roku 2012 v Praze v opilosti naboural do auta vietnamské ženy a od nehody ujel. Řidička ho dohonila, když zastavil na červenou. Vystoupila a postavila se před Janouškův automobil a chtěla s ním situaci vyřešit.

Lobbista proti ní nejdříve dvakrát popojel, potom ale na zelenou šlápl na plyn, ženu porazil a ujel. Janoušek původně čelil obžalobě z pokusu o vraždu. Nakonec ale dostal za ublížení na zdraví a řízení pod vlivem návykové látky 4,5 roku vězení.

Ve vězení byl Janoušek od 18. listopadu 2014 do 9. března 2016. Nejprve mu výkon trestu přerušilo vedení věznice, poté krajský soud. Janoušek si dlouhodobě stěžoval na zdravotní komplikace po operacích hlavy.

Exředitel Pražské strojírny bral deset let plat na neplatnou smlouvu

Autor: ČTK
 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!