Kvitová je po operaci, nestihne Australian Open

Petra Kvitová

Petra Kvitová Zdroj: E15 Eduard Erben

Jasná porážka. PetraKvitová s trenérem Páloupři třetí dvouhře, kterározhodla o postupu Italek
Překvapení. Petra Kvitová postoupila poprvé v kariéře do čtvrtfinálegrandslamového turnaje
Radost. Petra Kvitová si poprvé v kariéře zahraje semifinále grandslamového turnaje
Petra Kvitová
Petra Kvitová
10
Fotogalerie

Tenistce Petře Kvitové lékaři při operaci dlouhé tři hodiny a 45 minut zašili poraněné šlachy na článcích všech prstů levé ruky a dva nervy. Česká hráčka nesmí tři měsíce postižené místo přetěžovat a určitě nestihne první část sezony včetně grandslamového Australian Open. Tenistku zranil neznámý útočník dnes ráno v jejím bytě.  

 
 

Kvitová podstoupila operaci v zatím blíže nespecifikované nemocnici. "Petře byly zašity poraněné šlachy na prstech - má poraněny střední články všech pěti prstů levé ruky a dva nervy," přiblížil mluvčí sportovkyně Karel Tejkal v tiskové zprávě. "Petra je podle operatéra mladá a zdravá, a (lékař) po operaci nevidí důvod, proč by opět nemohla hrát tenis," dodal.

Dva dny nyní bude mít světová jedenáctka ruku zavázanou. "Pak šest až osm týdnů v dlaze a tři měsíce bude třeba sešité šlachy nepřetěžovat," napsal Tejkal. To znamená, že se Kvitová v ideálním případě vrátí na kurty nejdříve v dubnu. Nestihne určitě Australian Open, první kolo Fed Cupu ani velké turnaje v Miami či Indian Wells.

Dvojnásobná vítězka Wimbledonu byla dnes ráno přepadena v bytě v Prostějově. Při útoku se bránila a má řezné rány na levé ruce, ve které drží raketu. Pachatel se podle policie dostal do bytu lstí před půl devátou ráno.

 

Kvitová informovala o incidentu odpoledne na sociálních sítích v angličtině. "V mém bytě mě napadl muž s nožem. Po pokusu o obranu mám ošklivé zranění na levé ruce a jsem otřesená, ale naštěstí jsem naživu. Jsem silná a budu bojovat tak, jak mě znáte," napsala. V češtině doplnila, že děkuje za vzkazy a podporu. "Nebojte se o mě," dodala.

Šestadvacetiletá hráčka se přitom teprve zotavovala z únavové zlomeniny zánártních kůstek pravé nohy, kvůli které dnes zrušila účast na Hopmanově poháru. Příští týden plánovala, že začne nohu zatěžovat, a chtěla stihnout turnaje v Austrálii.