Ministerstvo zváží uvalení nucené správy na vojenskou pojišťovnu | E15.cz

Ministerstvo zváží uvalení nucené správy na vojenskou pojišťovnu

Ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček
Ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček
• 
ZDROJ: CTK

ČTK

Pokud Vojenská zdravotní pojišťovna (VoZP) nebude plnit svoje závazky vůči poskytovatelům zdravotní péče, ministerstvo zdravotnictví je připraveno na ni uvalit nucenou správu. Novinářům to dnes řekl ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček (ČSSD). Nucenou správu ale považuje za krajní variantu. Dnešní správní rada pojišťovny podle Němečka nebyla právoplatně svolána.

Správní radu pojišťovny na dnešek svolala její místopředsedkyně Lenka Poliaková. Právě zástupci ministerstev financí a obrany, spravovaných hnutím ANO, usilují o odvolání ředitele pojišťovny Karla Šteina. Proti tomu se staví část členů správní rady. Její předsedkyně Jitka Šebková na začátku září zasedání tohoto orgánu zrušila. Ministerstvo zdravotnictví chce v případě volby nového ředitele otevřené výběrové řízení.

Podle Němečka místopředsedkyně nebyla ke svolání dnešního jednání oprávněna. „Zasedání nebylo právoplatně svoláno a naši zástupci se ho asi nemohou zúčastnit, protože by mohli činit právní kroky, za kterých by byla vůči nim vyvozována zodpovědnost,“ uvedl ministr.

Ministerstvo si podle něj nechalo zpracovat analýzu možných kroků v případě, že se znesvářená křídla ve správní radě nedohodnou. Na dotaz, zda by takovým krokem mohlo být uvalení nucené správy, Němeček řekl: „Nucená správa je krajní variantou. Pokud bude evidentní, že správní rada není schopna rozhodovat, že orgány pojišťovny jsou paralyzovány a že se to dotýká poskytovatelů zdravotní péče, my jsme povinni tento institut uplatnit.“

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.