Nový pražský magistrát si rozdělí dozorčí radu dopravního podniku | E15.cz

Nový pražský magistrát si rozdělí dozorčí radu dopravního podniku

Nový pražský magistrát si rozdělí dozorčí radu dopravního podniku
Novopečená pražská primátorka Adriana Krnáčová
• 
ZDROJ: čtk

ČTK

Nové vedení Prahy v čele s ANO, ČSSD a Trojkoalicí bude v úterý rozhodovat o personálních změnách v dozorčí radě dopravního podniku. Valná hromada může obměnit až dvě třetiny patnáctičlenné dozorčí rady. Pražský dopravní podnik je se zhruba 10 tisíci zaměstnanci největší firmou v majetku města.

Nejvíc křesel v dozorčí radě obsadí ANO, patrně tři až čtyři. ČSSD a Trojkoalice by mohly získat po dvou místech. Podle některých informací by ve vedení firmy mohla usednout radní Prahy 6 Petra Kolínská (SZ) a starosta Lysolají Petr Hlubuček (STAN). Zůstat by mohl i zastupitel ČSSD Karel Březina, kterému ovšem soud nedávno uložil roční podmínku za podvody v dopravním podniku. Březina chystá dovolání k Nejvyššímu soudu.

Opoziční ODS a TOP 09 dostaly nabídku obsadit po jednom postu. Předsedkyně zastupitelského klubu ODS Alexandra Udženija ale uvedla, že strana nabídku odmítla. Nesouhlasí mimo jiné s plánovaným zlevňováním předplatných kuponů na MHD. „Odmítáme současné radě dělat alibi a být spoluodpovědní za jejich nesystémová rozhodnutí,“ dodala.

Jeden post zůstává neobsazený

V dozorčí radě dopravního podniku je nyní 14 členů. Pět zvolili zaměstnanci, o dalších deseti rozhodovalo minulé vedení města. Pět křesel má TOP 09, tři ČSSD a jedno klub Nezávislých. Jeden post nabídnutý ODS je neobsazený.

Provoz dopravního podniku stojí Prahu ročně kolem 11 miliard korun. Donedávna se v souvislosti s touto firmou mluvilo o finančních potížích, které plynuly zejména z údajně nevýhodných a nevypověditelných smluv z minulosti, třeba na nákup tramvají. O některé tendry se zajímá policie.

Jana Havligerová: Primátorka v nesnázích

Autor: ČTK
 

Hlavní zprávy

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!