O2 chce vyplatit dividendu 21 korun na akcii. Krok musí schválit ještě valná hromada | E15.cz

Vše o designu

Vše o designu Vstoupit do speciálu

O2 chce vyplatit dividendu 21 korun na akcii. Krok musí schválit ještě valná hromada

O2 chce vyplatit dividendu 21 korun na akcii. Krok musí schválit ještě valná hromada
Mobilní operátor O2
• 
ZDROJ: Profimedia.cz

ČTK

Představenstvo operátora O2 Czech Republic chce navrhnout výplatu dividendy za loňský rok 17 korun na akcii a k tomu další čtyři korun jako část emisního ážia, tedy z rozdílu mezi tržní a nominální cenou akcie. Celkově by firma vyplatila na dividendách téměř 5,3 miliardy korun, tedy 98 procent loňského čistého zisku. S částí ážia by pak celková výplata narostla na zhruba 6,5 miliardy korun. 

"Na valné hromadě zamýšlíme navrhnout akcionářům vyplatit za rok 2017 dividendu a část emisního ážia v celkové výši 21 korun na akcii," uvedl místopředseda představenstva a finanční ředitel Tomáš Kouřil. Stejnou částku na akcii O2 vyplatila akcionářům i loni.

Součástí obchodního majetku společnosti jsou vlastní akcie. Z těch ale firma dividendu nebo částku související s rozdělením ážia nezíská. Konečná celková částka vyplacená akcionářům bude tedy záviset na skutečném počtu vlastních akcií v majetku společnosti k rozhodnému dni.

Valná hromada Unipetrolu schválila dividendu, firma vyplatí 1,5 miliardy

O2 je největším poskytovatelem telekomunikačních služeb na českém trhu. V současnosti poskytuje služby prostřednictvím téměř osmi milionů mobilních a pevných linek. Majoritním vlastníkem O2 je s více než 80 procenty investiční skupina PPF.

Matkám českých bank vystačí nižší dividendy, víc peněz zůstalo doma

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!