Obrana si má příští rok polepšit na 43 miliard. Picek: 21 tisíc vojáků je minimum | E15.cz

Obrana si má příští rok polepšit na 43 miliard. Picek: 21 tisíc vojáků je minimum

Podle ministra Picka Česko potřebuje minimálně 21 tisíc vojáků.
Podle ministra Picka Česko potřebuje minimálně 21 tisíc vojáků.
• 
ZDROJ: archiv

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Sněmovna by měla podle branného výboru schválit návrh rozpočtu ministerstva obrany pro příští rok. Podle návrhu, který výbor podpořil, má ministerstvo hospodařit s 42,72 miliardy korun, což je zhruba o 670 milionů korun více než letos.

Návrh rozpočtu a výhled na následující dva roky podle ministra v demisi Vlastimila Picka umožní částečně nahradit deficit hromaděný v uplynulých letech. „Rozpočet zajišťuje základní funkcionality ministerstva obrany,“ uvedl Picek.

Předloha předpokládá, že Česko bude mít příští rok 21 294 vojáků z povolání, celkový počet zaměstnanců bude 29.290. Návrh rozpočtu uvádí pokles o 2444 míst, z toho 1687 u vojáků. Picek označil stav za „minimalistický“, aby obrana mohla vůbec plnit úkoly.

Branný výbor podpořil i návrh rozpočtu Národního bezpečnostního úřadu. Má mít 309,88 milionu korun, meziročně skoro o deset milionů korun víc.

Prioritou úřadu bude podle jeho ředitele Dušana Navrátila Národní centrum kybernetické bezpečnosti, na jehož chod je v návrhu rozpočtu 61,5 milionu korun.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video