Po zásahu v advokátních kancelářích policie obvinila deset lidí | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak uspět v krizi

Po zásahu v advokátních kancelářích policie obvinila deset lidí

Po zásahu v advokátních kancelářích policie obvinila deset lidí
Generální inspekce bezpečnostních sborů
• 
ZDROJ: profimedia.cz

ČTK

Policie obvinila deset lidí po zásahu, který od úterka prováděla mimo jiné v advokátních kancelářích kvůli údajnému ovlivňování trestních řízení. Mezi stíhanými jsou cizinci i Češi. Tři z nich jsou policisté, jeden bývalý policista a jeden advokát. K trestným činům, které kriminalisté kladou skupině za vinu, patří krácení daní, padělání listin či zneužití pravomoci.

"V současné době probíhají výslechy, takže je zatím předčasné vyjadřovat se k tomu, zda bude u některého z obviněných podán návrh na vzetí do vazby," uvedla mluvčí.

Desítka stíhaných, tři cizinci a sedm Čechů, se údajně provinila pěti různými trestnými činy. Nejpřísnější trestní sazba - až osm let vězení - jim hrozí za krácení daní. Někteří z obviněných údajně napomáhali k neoprávněnému pobytu cizinců, někteří se budou zpovídat i z neoprávněného přístupu k počítačovému systému.

Vyšetřovatelé z GIBS zasahují u advokátů

Štěpánka Zenklová, mluvčí Městského státního zastupitelství v Praze, také potvrdila, že jeden z obviněných je pracovníkem telekomunikační společnosti. K tomu, čeho se konkrétně skupina dopouštěla, informace zatím neuvedla. Stejně tak se nechtěla vyjádřit k totožnosti stíhaného advokáta.

Generální inspekce bezpečnostních sborů kvůli kauze od úterního rána zasahovala na několika místech v Praze. Podle mluvčí inspekce Radky Sandorové zásah pokračoval i dnes. Server Aktuálně.cz v úterý napsal, že věc se týká vynášení informací o kontrolách cizinců.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!