Vyšetřovatelé z GIBS zasahují u advokátů | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak vydělat v těžkých časech

Více k tématu

Vyšetřovatelé z GIBS zasahují u advokátů

Vyšetřovatelé z GIBS zasahují u advokátů
Generální inspekce bezpečnostních sborů
• 
ZDROJ: profimedia.cz

ČTK, lie

Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) zasahuje na několika místech v Praze kvůli údajnému ovlivňování trestních řízení. GIBS prohledává advokátní kanceláře, jednou z nich by měla být kancelář Beaty Kolcunové, informovala Česká televize. Mluvčí inspekce Radka Sandorová obecně potvrdila, že prohlídky kanceláří jsou součástí úkonů trestního řízení, které detektivové provádějí.

Mluvčí České advokátní komory (ČAK) Iva Chaloupková řekla, že domovní prohlídky se konají na několika místech v Praze. Místa ale neupřesnila.

„V rámci trestního řízení v současné době provádí Generální inspekce bezpečnostních sborů úkony trestního řízení. Více informací ale v této době nemohu poskytnout, potvrzuji ale, že nyní dochází k prohlídkám advokátních kanceláří na několika místech," řekla deníku E15 mluvčí GIBSu Radka Sandorová.

Podle nepotvrzených informací inspekce zasahuje například v advokátní kanceláři Beaty Kolcunové v horní části Václavského náměstí.

S odkazem na svůj zdroj deník Právo uvedl, že bylo zadrženo několik lidí. Podle serveru Novinky.cz se měli případné trestné činnosti dopouštět jak civilisté, tak i příslušníci bezpečnostních sborů. Aktuálně.cz uvedlo, že jde o čtyři policisty a několik dalších lidí.

Komunisté si nechtějí nechat diktovat od Babiše, na nominaci Ondráčka do komise ke GIBS trvají
U Prahy vzniká největší obchodní zóna desetiletí. Bude velká jako devět Václavských náměstí

Autor: ČTK, lie
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!