Policie napravuje zpackaný nákup, chce nové automobily do terénu | e15.cz

Policie napravuje zpackaný nákup, chce nové automobily do terénu

Policejní Huyndai ix35
Policejní Huyndai ix35
• 
ZDROJ: Tydenik policie
Jan Pavec

Jan Pavec

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Cizinecká policie by se už brzy mohla dočkat nových vozů na zahraniční mise. Ministerstvo vnitra minulý týden uzavřelo příjem nabídek na dodávku 20 nových automobilů do těžkého terénu s odhadovanou cenou 30 milionů korun s DPH.

Policisté chtějí dieselové automobily s náhonem na všechny čtyři kola a automatickou převodovku. „Počítáme s nimi i pro možné plnění úkolů mimo Českou republiku v rámci spoluúčasti na ochraně vnější hranice schengenského prostoru,“ napsala E15 Ivana Ngueynová z tiskového oddělení policejního prezidia.

Pro Cizineckou policii je při těchto zahraničních misích důležitá schopnost jízdy v těžkém terénu. Během hlídkování podél maďarsko-srbské hranice se neosvědčilo nasazení poloterénních automobilů Hyundai ix35, jak informoval server Aktuálně. Loni jich ministerstvo nakoupilo 150 za 73 milionů korun, velký díl této částky přitom pocházel z evropských fondů.

Kvůli problémům s hyundaii prezidium loni rychle bez soutěže nakoupilo pět terénních vozů Toyota Land Cruiser za sedm milionů. Vláda na konci července schválila prodloužení policejní mise v Makedonii až do září. Ve stejné době by pak naopak padesátka mužů měla vycestovat na pomoc s ochranou maďarských hranic.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video