Prezident Zeman dostal stavební povolení na bungalov v Lánech, na vilu si prý nenašetřil | E15.cz

Vše o netradičních investicích

Vše o netradičních investicích Vstoupit do speciálu

Prezident Zeman dostal stavební povolení na bungalov v Lánech, na vilu si prý nenašetřil

ČTK

Prezident Miloš Zeman dostal stavební povolení na stavbu svého domu v Lánech na Kladensku. Se stavbou bungalovu chce začít ještě letos. Řekl to na Pražském hradě při setkání se starosty vítězných obcí soutěže Vesnice roku 2019.

Zeman řekl, že stavební povolení získal asi před týdnem. "Ještě tento rok začnu stavět," dodal. Řekl, že má v plánu vybudovat bungalov, protože na vilu si nenašetřil.

Loni v březnu server Aktuálně.cz uvedl, že Zeman koupil v Lánech pozemek za 2,5 milionu korun. Parcela o rozloze téměř 1000 metrů čtverečních je nedaleko zámku, ve kterém částečně prezident přebývá.

Stát se musí omluvit za Zemanův výrok o jeho bývalém poradci

Pozemek je v nové zástavbě na západním okraji obce. Z jedné strany ho ohraničuje svah, na jehož vrcholu je silnice.

V září 2018 prezident po návštěvě Olomouckého kraje řekl, že zvažuje koupi pozemku v obci Mnichovice v okrese Praha-východ. Po skončení mandátu si na něm chtěl postavil bungalov.

Zeman má trvalé bydliště v pražských Stodůlkách. Vlastní také část nemovitosti v Novém Veselí, kam jezdí na dovolenou. V této bývalé tvrzi bydlel v době před první přímou prezidentskou volbou, kdy odešel na Vysočinu na politický důchod.

Zeman se rozchází se Soukupem. Pořad Týden s Prezidentem končí

 

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!