Protest taxikářů - Babiš obdržel e-mail s žádostí o schůzku | E15.cz

Taxikáři chtějí začít jednání. Babišovi poslali e-mail s žádostí o schůzku

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Organizátoři protestu taxikářů dnes prostřednictvím e-mailu kontaktovali úřad vlády a textovou zprávou premiéra v demisi Andreje Babiše (ANO) s žádostí o schůzku. Informaci přinesla místopředsedkyně Asociace koncesionářů v taxislužbě Karolína Venclová. Taxikáři vládu žádají, aby začala řešit situaci kolem řidičů Uberu a dalších podobných služeb. Podle nich porušují zákon a narušují podnikatelské prostředí. Zhruba tisícovka vozů taxi protestovala jízdou mezi Rudolfinem a Národním divadlem, čímž způsobili dopravní komplikace.

"Napsala jsem mu skutečně naléhavou textovou zprávu a zároveň jsme posílali oficiální mail na vládu s víceméně tím samým textem. Takže teď už je to na nich," uvedla Venclová. Nyní bude čekat na reakci. Při protestech minulý týden Babiš uvedl, že pokud mu přijde oficiální pozvání, s taxikáři se sejde.

Protestující řidiči se dnes sešli ve 14:00 na Strahově a po 16:00 odtud dojeli na nábřeží, kde poté přes dvě hodiny jezdili tam a zpátky mezi Rudolfinem a Národním divadlem. Dopravu v oblasti zkomplikovali a několik desítek minut kvůli koloně nejely tramvaje mezi Staroměstskou a divadlem. Po 18:00 řidiči začali z nábřeží odjíždět, někteří se vrátili na Strahov.

Řidiči protestují proti takzvaným sdíleným službám typu Uber. Dvě akce již uspořádali koncem minulého týdne, tehdy jezdili po magistrále bez většího vlivu na dopravu. Řidičů taxi je v hlavním městě podle odhadů zhruba 8300. Vadí jim, že řidiči Uber nemají auta evidována jako vozidla taxislužby a nemají taxametry. Uber tvrdí, že není taxislužba, ale že nabízí spolujízdu v rámci sdílené ekonomiky.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video