Tisíce Čechů zaměstnává ministr obchodu Trumpovy vlády | E15.cz

Tisíce Čechů zaměstnává ministr obchodu Trumpovy vlády

Hynek Zdeněk - Blesk.cz

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Americký miliardář Wilbur Ross pracuje pro prezidenta USA Donalda Trumpa jako ministr obchodu, kromě toho ale zaměstnává tisíce Čechů. Stovky z nich pracují i v Hodoníně, sami o tom nevědí.

Ross má podle únorového čísla časopisu Forbes majetek v hodnotě přibližně 2,5 miliardy dolarů (63 miliard korun) a mimo jiné vlastní společnost International Automotive Components (IAC), která má v České republice pět poboček. Jedna z nich je v Hodoníně.

„Nás že vlastní americký ministr obchodu? Tak to je fakt dobré. Schválně jestli se za námi někdy přijede podívat,“ smála se dvojice pracovnic, která odcházela po ranní směně přes vrátnici podniku.

Zaskočena byla i další z oslovených žen. „Dělám tady už od roku 2009 a jsem tady celkem spokojena, že je to ale díky nějakému Američanovi, to jsem vážně netušila,“ řekla.

Společnost ve své výroční zprávě uvádí, že IAC má v tuzemsku tři závody v Přešticích a po jednom v Hodoníně a Zákupech. Webové stránky společnosti jeden z přeštických závodů situoval do Mladé Boleslavi.

IAC se zaměřuje na automobilové panely stropu, dveřní výplně a palubní desky. Závod v Hodoníně se specializuje na palubní desky vyráběné na vstřikovacích lisech a na další výrobní operace při povrchové úpravě dílů a při ořezech.

Hodonínská pobočka většinou vyrábí díly pro automobilky: Škoda, Suzuki a Audi. Tuzemské pobočky IAC navíc dodávají výrobky pro Volkswagen, Daimler, BMW, Land Rover, General Motors, MAN a Porsche.

Autorem článku je portál Blesk.cz >>>
VIDEO: První projev prezidenta USA Donalda Trumpa s českými titulky

Autor: Hynek Zdeněk - Blesk.cz

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.