Vyšetřování Čapího hnízda má skončit do konce roku. Lhůta byla prodloužena | E15.cz

Vyšetřování Čapího hnízda má skončit do konce roku. Lhůta byla prodloužena

sou

Share on Facebook Messenger

Vyšetřování kauzy Čapí hnízdo má podle Městského státního zastupitelství v Praze skončit do konce roku. Informaci o přesunutí lhůty, která měla původně vypršet na konci září, přinesl server iRozhlas.cz

Ostře sledovaná kauza kolem Čapího hnízda spěje do další fáze. Vyšetřovatelé by měli být podle serveru iRozhlas.cz hotovi s kauzou do konce roku. Kriminalisté při vyšetřování vycházejí z deseti důkazních materiálů, píše server. Jde například o zprávu britské banky HSBC, ekonomický posudek, e-mailovou komunikaci nebo svědectví lidí, kteří asistovali při stavbě komplexu.

Ze zprávy podle policie vyplývá, že banka farmu vnímala jako subjekt ovládaný Andrejem Babišem a Agrofertem. Policie se navíc domnívá, že bez Agrofertu by Farma Čapí hnízdo nikdy úvěr nedostala. HSBC nechtěla na informace reagovat.

Dalším střípkem do mozaiky je podle iRozhlas.cz posudek znaleckého ústavu Česká znalecká, který kriminalisté zadali loni v květnu. Analýza podle serveru poukazuje na fakt, že většinu přípravných prací projektu dělala společnost Imoba patřící do koncernu Agrofert. Sama Farma Čapí hnízdo pak pouze stavěla.

Autor: sou

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.