Z telefonu Tuhého blízkých prý unikaly informace o vyšetřování | E15.cz

Z telefonu Tuhého blízkých prý unikaly informace o vyšetřování

Robert Šlachta
Robert Šlachta
• 
ZDROJ: ctk

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Z telefonu, který dříve používali blízcí policejního prezidenta Tomáše Tuhého, unikaly prý informace o vyšetřování zmanipulovaných IT zakázek. Sněmovní vyšetřovací komisi to ve čtvrtek řekl bývalý šéf Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) Robert Šlachta, Radiožurnálu to potvrdily dva na sobě nezávislé zdroje. Tuhý ale sdělil, že podle předsedy vyšetřovací komise Pavla Blažka Šlachta nic takového neřekl.

„Pan předseda se omluvil panu ministru vnitra i mně za údajný únik ze včerejšího jednání, zejména pak za medializované informace, jež měl údajně říci Robert Šlachta směrem ke mně a k mé rodině. Dále pan předseda konstatoval, že Robert Šlachta tyto zmíněné záležitosti před komisí neprezentoval,“ uvedl Tuhý. Již dříve prostřednictvím své mluvčí Jany Macalíkové obvinění zcela popřel.

Podle Radiožurnálu vyplynulo ze Šlachtových slov, že detektivové nemají v ruce důkazy, ale spíš indicie. Zjistili totiž, že z telefonu, který dříve vlastnili Tuhého blízcí, patrně jeho bývalá žena, někdo zřejmě vynášel informace o vyšetřování IT zakázek. Šlo pouze o telefon, SIM karta prý byla jiná, než užívali jeho blízcí.

Tuhý vylučuje, že by byl do jakéhokoliv úniku informaci z vyšetřování zapleten. „Šokuje mne, že se média, zčásti nevědomky a zčásti záměrně, nechala zatáhnout do tohoto házení špíny, jejímž jasným cílem je destabilizace vedení policie,“ uvedl Tuhý. Podle něj se tak děje za pomoci účelových konstrukcí od anonymních zdrojů a za cenu účelového osočování jeho nejbližších. „To je lidsky naprosto odporné,“ dodal.

Šlachta ve čtvrtek před poslanci mluvil pět hodin, z jednání odcházel spokojený. „Řekl jsem všechno, co jsem měl na srdci, otázky komise byly nad mé očekávání,“ uvedl Šlachta, který od policie odešel, protože nesouhlasí s plánovanou reformou.

Podle Radiožurnálu Šlachta poslancům slíbil, že jim jeho bývalý podřízený Jiří Komárek prozradí k případu více detailů. Někdejší šéf ostravské expozitury ÚOOZ má před komisí vypovídat příští měsíc. Již dříve řekl, že je policejní prezident podezřelý z „brutálního úniku informací“. Čelí kvůli tomu trestnímu oznámení.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video