Inflace | Jak na ni vyzrát? Jak ovlivňuje naše životy? | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak vyzrát na inflaci

Globální ceny bydlení rostou nejrychleji od roku 2006. Na konci roku může přijít ochlazení

Globální ceny bydlení rostou nejrychleji od roku 2006. Na konci roku může přijít ochlazení Vše o INVESTICÍCH
Ceny domů a bytů po celém světě rostou nejvyšším tempem od doby před světovou finanční krizí. Průměrná cena nemovitostí k bydlení stoupla za 12 měsíců do března o 7,3 procenta, což byl nejrychlejší růst od konce roku 2006. Vyplývá to z indexu poradenské společnosti Knight Frank. Česko se dostalo mezi 15 zemí s nejrychlejším růstem.

Jak ochránit svoje peníze? Jak inflace ovlivňuje naše životy? Poroste letos inflace?

Vychází další investiční Magazín. Děje se tak v situaci, kdy se zákonitosti finančního světa otřásají v základech a lidé se začínají starat, jak si v době koronavirové udržet nejen zdraví, ale do budoucna také zdravé finance. Ke zdraví má přitom daleko především ekonomika, vážně narušená vládními opatřeními, jimiž se státy pokoušejí zastavit pandemii. Záchranné balíčky pumpují do ekonomiky nové a nové peníze a nelze se divit, že jedním z nejskloňovanějších slov dneška je inflace. Že je na ni zaděláno, nikdo nepochybuje, na tom, kdy a jestli vůbec cenový růst nastane, se však odborníci neshodují.

To vše se propsalo i do investování na kapitálových trzích. Jakkoli loni akcie předvedly po jarním covidovém šoku oslnivou jízdu, spousta lidí se na trhu spálila, upozorňuje v rozhovoru investor Radovan Vávra.

Jak tedy v těchto nových podmínkách investovat? ptali se redaktoři E15 ekonomů, bankéřů a dalších odborníků na kapitálové trhy. Ať už konkrétně radí cokoli, ze všech odpovědí vyplývá jasný trend – nastává hon za výnosy, investorům nezbývá než jít do vyššího rizika.