Inflace | Jak na ni vyzrát? Jak ovlivňuje naše životy? | E15.cz

Jak vyzrát na inflaci

Newslettery

Jak ochránit svoje peníze? Jak inflace ovlivňuje naše životy? Poroste letos inflace?

Vychází další investiční Magazín. Děje se tak v situaci, kdy se zákonitosti finančního světa otřásají v základech a lidé se začínají starat, jak si v době koronavirové udržet nejen zdraví, ale do budoucna také zdravé finance. Ke zdraví má přitom daleko především ekonomika, vážně narušená vládními opatřeními, jimiž se státy pokoušejí zastavit pandemii. Záchranné balíčky pumpují do ekonomiky nové a nové peníze a nelze se divit, že jedním z nejskloňovanějších slov dneška je inflace. Že je na ni zaděláno, nikdo nepochybuje, na tom, kdy a jestli vůbec cenový růst nastane, se však odborníci neshodují.

To vše se propsalo i do investování na kapitálových trzích. Jakkoli loni akcie předvedly po jarním covidovém šoku oslnivou jízdu, spousta lidí se na trhu spálila, upozorňuje v rozhovoru investor Radovan Vávra.

Jak tedy v těchto nových podmínkách investovat? ptali se redaktoři E15 ekonomů, bankéřů a dalších odborníků na kapitálové trhy. Ať už konkrétně radí cokoli, ze všech odpovědí vyplývá jasný trend – nastává hon za výnosy, investorům nezbývá než jít do vyššího rizika.

Nejčtenější