Jízda budoucnosti - E15 Magazín | e15.cz

MA
Jízda budoucnosti - Vše o elektromobilitě

Gastromapa 2023 aneb jaké zajímavé podniky se objevily v Praze a v Brně

Gastromapa 2023 aneb jaké zajímavé podniky se objevily v Praze a v Brně
Jaká zajímavá nová místa se v letošním roce otevřela nebo v nejbližší době otevřou, pokud si chceme zajít na pracovní oběd, na přátelskou večeři, anebo třeba jen na kvalitní odpolední kávu? Zmapovali jsme nově otevřené podniky v Praze a Brně, na které se často i napjatě čekalo, a oslovili i přední české restauratéry.

Jízda budoucnosti

V době, kdy jsme připravovali tento speciál, byl svět ještě celkem v pořádku. Evropská unie ve snaze snížit emise skleníkových plynů důrazně tlačila na transformaci automobilového průmyslu, byznysmeni z oboru naopak zhusta namítali, že překotné tempo změn by se mělo když ne zastavit, tak alespoň přibrzdit. Zřejmě budou vyslyšeni. Po vojenském vpádu Ruska na Ukrajinu stojí před Bruselem jiné priority.

Plány světových automobilek na přechod k elektromobilitě už ovšem polykají stamiliardy eur. Tento vývoj už sotva něco zastaví. Doba spalovacích motorů prostě končí, proto i my jedeme na jinou šťávu, tu elektrickou, a tento speciál čtenáře provede všemi možnými úskalími, která se na této jízdě mohou vyskytnout. Jde totiž o velké peníze – nejen samotných automobilek, ale i jejich dodavatelů, kteří musejí hbitě měnit zavedené výrobní programy, nebo státu, bez jehož pomoci některé věci prostě zvládnout nelze. Třeba přimět Čechy, aby kupovali elektromobily.

Nejčtenější