Nemocí COVID-19 se za den nakazilo přes 17 tisíc lidí | e15.cz

Nejvyšší denní nárůst. V úterý přibylo přes 17 tisíc nakažených nemocí COVID-19

Nošení roušek je povinné
Nošení roušek je povinné
• 
ZDROJ: E15 Michaela Szkanderová

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Úterní nárůst počtu případů nemoci COVID-19 v Česku byl nejvyšší od březnového začátku epidemie v zemi. Přibylo 17 278 nakažených. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví. Podíl nově zaznamenaných případů nákazy na počtu provedených testů stoupl z pondělních 37 procent na zhruba 41,5 procenta. V předchozím týdnu ale dosahoval i výrazně vyšších hodnot, v pátek přesahoval 52 procent. 

Od 1. března, kdy testy prokázaly nákazu koronavirem u prvních lidí v Česku, bylo v zemi zaznamenáno zhruba 777 tisíc případů COVID-19. Aktuálně nemocí trpí přes 126 tisíc lidí. V úterý mírně ubylo hospitalizovaných z pondělních 7103 na zhruba 7000. Asi tisícovka z nich je ve vážném stavu.

Od začátku epidemie zemřelo 12 436 lidí. V pondělí bylo zaznamenáno 124 úmrtí a v úterý 90, ale ministerstvo údaje o počtech zemřelých pravidelně zpětně navyšuje.

Rizikové skóre PES za úterý kleslo na 86 bodů, zůstává v nejhorším pátém stupni. Index poprvé zohlednil hospitalizace nakažených místo pozitivity testů.

Nejvýrazněji v posledních dnech rostl počet nakažených na severovýchodě Čech. Na Trutnovsku přibylo za posledních sedm dní v přepočtu na sto tisíc obyvatel přibližně 910 případů nemoci a na Rychnovsku 882. Nárůst počtu případů nemoci COVID-19 přes 800 na sto tisíc obyvatel byl v uplynulém týdnu zaznamenán také na Opavsku a Ostravsku.

Autor: ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery