Pomlázky a kraslice je možné prodávat, potvrdilo ministersvo průmyslu | E15.cz

Pomlázky a kraslice se smějí prodávat, potvrdilo ministersvo průmyslu

ČTK, bo

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Na výzvu profesních organizací vydalo ministerstvo průmyslu a obchodu souhlasné stanovisko k maloobchodnímu prodeji velikonočních výrobků, jako jsou dekorace či pomlázky. Sdělení ministerstva zveřejnil na svém webu Svaz obchodu a cestovního ruchu ČR. Řetězce už dříve toto zboží nabízely, považovaly ho podle do té doby dostupných výkladů za výjimky ze zákazu maloobchodního prodeje.

Produkty související s velikonočními svátky podle MPO zpravidla spadají do kategorie potraviny. Dekorace se řadí pod domácí potřeby, pomlázky vyrobené z proutí patří mezi rostliny, respektive sortiment, který mohou prodávat květinářství. Ve stanovisku rezortu to uvedl ředitel podnikatelského prostředí a obchodního podnikání Pavel Vinkler.

Velikonoční sortiment obchodní sítě měly i dosud v prodeji, některé nabídku mírně upravily a nabízely jen to zboží, které jasně splňovalo kritéria kategorií domácích či zahrádkářských potřeb. Velikonoční výrobky, na které jsou lidé zvyklí, tak mají k dispozici. Zákazníci je nakoupí například v Globusu, Bille nebo Penny Marketu.

Kaufland podle své mluvčí Renaty Maierl nabízí mimo jiné ručně pletené pomlázky ve třech velikostech. Jako novinku zařadil rostoucí zapletené pomlázky v květináči. „Pro jarní výzdobu nabízíme i různé velikonoční květinové dekorace,“ uvedla.

Obchody Albert budou mít na Velikonoce podle Marcely Vichnarové z externí komunikace společnosti k dispozici kromě dalšího nepotravinářského zboží řezané kytice nebo speciální sortiment hrnkových květin včetně osení.

Kvůli zamezení šíření koronaviru mohou mít otevřeno jen vybrané obchody, jako jsou potraviny, lékárny, drogerie, optiky či květinářství. Prodávat přitom smějí pouze nezbytné zboží. Dostupné v kamenných prodejnách tak není například oblečení, obuv, hračky nebo šperky.

Autor: ČTK, bo

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video