Prezident Jihoafrické republiky válčil s rouškou | E15.cz

Prezident Jihoafrické republiky válčil s rouškou. Stal se zábavou internetu

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Jihoafrický prezident Cyril Ramaphosa chtěl jít občanům příkladem a v přímém přenosu si na znamení solidarity nasadil roušku. Jeho nešikovné pokusy, během nichž si pestrobarevnou látkou nakonec místo úst a nosu zakryl oči, se ale díky komickému potenciálu staly hitem internetu.

Prezidentův boj s rouškou byl na sociálních sítích terčem vtipů a pod hashtagem #facemaskchallenge (#rouškovávýzva) ho komentovaly desetitisíce lidí. 

Podívejte se na video

Prezident na tiskové konferenci oznámil, že země začne postupně od května uvolňovat přísné omezení pohybu, které bylo zavedeno kvůli koronaviru. Nakonec občany vyzval, aby venku pokud možno nosili roušky a v rámci osvěty si chtěl jednu nasadit. Nejdříve se mu ale nedařilo uchytit jednu z gumiček za uchem a nakonec si roušku nasadil tak, že mu zakrývala oči a nikoli ústa. Při manipulaci navíc sahal na přední část roušky, což je podle odborníků chybné.

"Když nevidím virus, virus nevidí mě," komentoval Ramaphosovu horkou chvilku jeden z uživatelů na twitteru. "Konečně něco pozitivního. Cyrile, díky, že jste nás rozesmál," napsala na této sociální síti Roxanne Konkolová.

Legraci si ale nakonec ze sebe udělal i sám prezident. "Mám tu vzkaz pro všechny ty, co se mi smáli: hodlám spustit televizní kanál, kde budu lidi učit, jak si nasazovat roušky," řekl.

 

Autor: ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video